Bundesliga. Popis Lewandowskiego! Snajper Bayernu przekroczył magiczną granicę

Bayern Monachium wygrał na własnym terenie z VfL Wolfsburg 2:1, a obie bramki dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski. Dzięki temu kapitan reprezentacji Polski przekroczył barierę 250 goli zdobytych w Bundeslidze.

Bayern Monachium – VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)
Robert Lewandowski 45′ 50′ – Maximilian Philipp 5′

Robert Lewandowski swojego gola numer 250 na boiskach Bundesligi strzelił w 45. minucie meczu z Wolfsburgiem, kiedy to wykorzystał centrę Kingsleya Comana i głową z kilku metrów skierował futbolówkę do siatki.

Chwilę po przerwie snajper Bayernu poszedł za ciosem. Tym razem otrzymał podanie od Jerome’a Boatenga, wpadł w pole karne, ograł jednego z rywali, a następnie płaskim uderzeniem nie dał szans Koenowi Casteelsowi na skuteczną interwencję.

Dublet „Lewego” w starciu z „Wilkami” oznacza, że Polak został trzecim zawodnikiem w historii, który przekroczył granicę 250 bramek strzelonych w Bundeslidze. Wyżej w klasyfikacji wszechczasów plasują się tylko Gerd Mueller (365 trafień) oraz Klaus Fischer (268).

Podopieczni Hansiego Flicka, mimo że przegrywali już od 5. minuty po golu autorstwa Maximiliana Philippa, ostatecznie pokonali zespół Olivera Glasnera 2:1 i umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Do liderującego Bayeru 04 Leverkusen tracą jeden punkt.

A Robert Lewandowski oczywiście przewodzi klasyfikacji strzelców Bundesligi po dwunastu tegorocznych kolejkach. Nasz rodak w jedenastu występach aż piętnastokrotnie wpisywał się na listę strzelców.