fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Przed meczem Polska – Urugwaj. Biało-czerwoni bez Lewandowskiego

To już oficjalne. Reprezentacja Polski w jutrzejszym towarzyskim meczu z Urugwajem będzie musiała poradzić sobie bez Roberta Lewandowskiego i Michała Pazdana. Obaj piłkarze zmagają się z kontuzjami.


Meczem z Urugwajem (piątek, godz. 20:45) rozpoczną się przygotowania kadry trenera Adama Nawałki do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Jutro, na Stadionie Narodowym Warszawie, nasza drużyna narodowa zagra jednak bez swojego lidera i kapitana w jednej osobie – Roberta Lewandowskiego.

Snajper biało-czerwonych naciągnął mięsień półścięgnisty i półbłoniasty. Jak powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, uraz nie został jeszcze doleczony i w związku z tym „Lewy” – w obawie przed pogłębieniem się kontuzji – nie tylko nie wystąpi w jutrzejszym starciu, ale także w poniedziałkowej konfrontacji z Meksykiem (godz. 20:45).

Przeciwko Urusom ekipa Adama Nawałki będzie musiała poradzić sobie również bez Michała Pazdana. Obrońca Legii Warszawa zmaga się z urazem stawu skokowego, jakiego doznał w ostatnim meczu ligowym z Pogonią Szczecin.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni wywalczyli bezpośredni awans na mundial. Stało się tak dzięki wygranej w eliminacyjnej grupie E, w której Polacy w dziesięciu kolejkach zgromadzili aż dwadzieścia pięć punktów i drugą w stawce Danię wyprzedzili o pięć oczek.

Sport.RIRM

drukuj