FIFA World Cup 2018. Belgowie potwierdzają medalowe ambicje

Tym razem faworyt męczył się tylko w pierwszej połowie. Belgowie – po zmianie stron – znokautowali Panamę. Wynik 3:0 to zasługa Driesa Mertensa i Romelu Lukaku. Snajper Manchesteru United dwukrotnie trafił do siatki.

Czerwone Diabły nie chciały powtarzać tego, co przytrafiało się Francji, Argentynie, Brazylii czy Niemcom. Trójkolorowi wygrywali w bólach. Pozostali faworyci rozpoczęli przygodę z mundialem od sporego rozczarowania. Ich postawa była nauczką dla Belgów i – co trzeba przyznać – pozwoliła na wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Podopieczni Roberto Martineza od początku nie mieli łatwo. Trudno im było przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę rywali. Przysłowiowy autobus nie odjechał nawet, gdy Kevin De Bruyne trafił piłką w głowę jednego z rywali. Poświęcenie było widoczne. Najlepszą okazję Belgowie wypracowali w 40. minucie, kiedy Jaime Penedo zatrzymał w pojedynku sam na sam Romelu Lukaku.

Zaraz po zmianie stron faworyci dopięli swego. Złe wybicie obrońców wykorzystał Dries Mertens, który bez zastanowienia huknął do bramki. Jeśli ktoś myślał, że to uspokoi Panamę, był w ogromnym błędzie. W 54. minucie Michael Murillo stanął oko w oko z Thibautem Courtoisem, ale górą był tym razem golkiper Chelsea. Kwadrans później było już po zawodach. Wewnętrzną częścią stopy futbolówkę wrzucił Kevin De Bruyne, a w doskonałej sytuacji nie pomylił się Romelu Lukaku.

Snajper Manchesteru United po raz drugi przypomniał o sobie w 75. minucie. Tym razem precyzyjnym zagraniem obsłużył go Eden Hazard. Belgowie – głodni kolejnych trafień – do ostatnich chwil dominowali na murawie. Wynik 3:0 to pierwsze – po meczu Rosji z Arabią Saudyjską – tak wyraźne zwycięstwo na trwającym mundialu.

Kolejnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie Tunezja. Panama musi szukać punktów w starciu z Anglikami.