FIFA World Cup 2018. Istnieje życie bez „Ibry” – trzy punkty Szwedów

Solidna defensywa i słaby atak tak miała wyglądać reprezentacja Trzech Koron na mundialu. Faktycznie, Szwedzi zagrali z Koreańczykami z Południa na zero z tyłu, a trzy punkty zapewnił swojej drużynie Andreas Granqvist, który do siatki trafił z rzutu karnego.


Fizycznie Koreańczycy wyglądali przy Szwedzkich piłkarzach jak szkolni koledzy z czwartej i szóstej klasy. Szybko udowodnili, że różnice we wzroście łatwo można nadrobić ambicją i walecznością. Robin Olsen i defensywa Trzech Koron mieli problemy z dośrodkowaniami Azjatów. Skandynawowie z minuty na minutę odzyskiwali rezon i zaczęli budować ładnie wyglądające akcje. Jak choćby wtedy, gdy przed wyjściem sam na sam z Hyeon-Woo Jo Andreasa Granqvista ofiarnym wślizgiem powstrzymał jeden z koreańskich defensorów.

Jo okazję do wykazania się miał już chwilę później. Marcus Berg miał mnóstwo czasu na szóstym metrze przed bramką rywali, ale golkiper Korei sparował futbolówkę na rzut rożny. Szwedzi konsekwentnie budowali swoja przewagę, a ich gra w końcu przekładała się na celne lub nieznacznie niecelne, ale nadal groźne, uderzenia. Ze wszystkimi skutecznie poradził sobie jednak najjaśniejszy punkt ekipy z Azji – Hyeon-Woo Jo.

Po zmianie stron doszło do wymiany ciosów. Koreańczycy nie ulegali przeciwnikom już tak wyraźnie, ale konkretniejsi ofensywie byli reprezentanci Trzech Koron. Bliski szczęścia był Andreas Granqvist. Jego uderzenie głową z niewielkiej odległości instynktownie obronił Jo. Kapitan Szwedów doczekał się swojej wielkiej chwili w 65. minucie, kiedy to pewnie wykorzystał rzut karny. Piłkarze Janne Anderssona do końca kontrolowali przebieg spotkania i nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

W kolejnym meczu Szwecja zmierzy się z Niemcami, a Korea Południowa z Meksykiem.

***

Szwecja Korea Południowa 1:0 (0:0)
Andreas Granqvist 65’(k.)

Szwecja: Robin Olsen – Mikael Lustig, Andreas Granqvist, Pontus Jansson, Ludwig Augustinsson – Emil Forsberg, Albin Ekdal (71’ Oscar Hiljemark), Sebastian Larsson (81’ Gustav Svensson), Viktor Claesson – Marcus Berg, Ola Toivonen (76’ Isaac Thelin)

Korea: Hyeon-Woo Jo – Yong Lee, Young-Gwon Kim,       Hyun-Soo Jang, Joo-Ho Park (28’ Min-Woo Kim) – Ja-Cheol Koo (72’ Seung-Woo Lee), Sung-Yueng Ki, Jae-Sung Lee – Heung-Min Son, Shin-Wook Kim (66’ Woo-Young Jung), Hee-Chan Hwang

Żółte kartki: Viktor Claesson (Szwecja) oraz Shin-Wook Kim, Hee-Chan Hwang (Korea)

Sport.RIRM

drukuj