[PROSTO Z SOCZI] Godziny przed pierwszym meczem biało-czerwonych na MŚ w Rosji

Jesteśmy optymalnie przygotowani do tego turnieju – mówi przed pierwszym meczem polskich piłkarzy na mistrzostwach świata w Rosji trener Adam Nawałka. A jego piłkarze podkreślają, że wszyscy są gotowi do gry na sto procent.


Mecz z Senegalem odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 na stadionie Spartaka w Moskwie. Biało-czerwoni w poniedziałek wczesnym popołudniem przylecieli do rosyjskiej stolicy z Soczi, gdzie mają stałą bazę. Błyskawicznie przeszli odprawę w terminalu dla VIP-ów i przejechali autokarem do hotelu Hyatt.

Z drużyną do Moskwy przyleciał Kamil Glik, co specjalnie nie dziwi, bo byłoby absurdalne, gdyby został sam w Soczi, ale fakt, że wieczorem normalnie trenował jest już zaskakujący. Kiedy środkowy obrońca polskiej reprezentacji doznał kontuzji ogłoszono, że jego szanse na grę na Mundialu są znikome. Później jednak okazało się, że Glik zdrowieje z minuty na minutę.

Kamil wyszedł na normalny trening z drużyną. Wykazał wielkiego ducha walki, by tu być i ciężko na to pracował – powiedział Adam Nawałka.

Zawodnicy skład poznają we wtorek rano. Na razie tylko bramkarze usłyszeli, który z nich zagra. Zagadka była oczywiście jedna – Łukasz Fabiański, czy Wojciech Szczęsny – Bartosz Białkowski jest w tej drużynie numerem 3.

Oni już wiedzą, bo z nimi rozmawiałem. Ale skład ogłoszę we wtorek, więc wy się nie dowiecie – mówił Nawałka na oficjalnej konferencji prasowej.

Selekcjoner polskiej reprezentacji jest przekonany, że on i jego sztab oraz piłkarze zrobili wszystko, by dobrze przygotować się do mundialu.

Nasze przygotowania do tego meczu oczywiście zaczęły się tuż po losowaniu. Była dokładna analiza słabszych i mocnych stron przeciwnika, a informacje trafiły do zawodników. Mamy pomysł na grę, zarówno co do naszych akcji ofensywnych, ale także organizacji gry w defensywie. Oczywiście szczegółów nie będę zdradzał, ale uważam, że jesteśmy optymalnie przygotowani do tego spotkania, do tego turnieju – mówił trener Polaków.

Wtórował mu Jakub Błaszczykowski, który – jeśli Nawałka na niego postawi – we wtorek zaliczy setny mecz w barwach narodowych.

Mieliśmy sporo czasu na to, żeby sobie wiele rzeczy przetestować na treningach. Zawsze wszystko weryfikuje boisko, ale sądzę, że przy naszych problemach ten czas był ważny – mówił Jakub Błaszczykowski.

Były kapitan reprezentacji wydaje się być pewniakiem do gry. Na miejsce w pierwszej jedenastce liczy też Grzegorz Krychowiak.

Ciężko pracowałem, żeby się tu znaleźć. Decyzja należy do trenera, ale mogę powiedzieć, że przez dwa tygodnie zgrupowania zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by trafić do tej jedenastki – mówił Grzegorz Krychowiak.

Ktoś się niepokoi o formę Grześka? Nie ma o co, zarówno on, jak i pozostali gracze są w bardzo dobrej dyspozycji – zapewniał polski szkoleniowiec.

Adam Nawałka uważa, że grupa, w której grają Polacy jest bardzo wyrównana.

Jej poziom jest na pewno równy i bardzo wysoki i mecze eliminacyjne w grupie będą bardzo emocjonujące. Senegal potrafi odnajdywać się w szybkich atakach, ale również potrafią świetnie bronić. Mają piłkarzy grających w bardzo mocnych klubach i na pewno ten mecz będzie bardzo trudny, ale wierzę, że to my okażemy się lepsi na koniec – mówił selekcjoner na konferencji prasowej.

Pierwszy gwizdek we wtorek o godz. 17.00 polskiego czasu.

Cieszymy się, że wreszcie ten mecz się odbędzie, bo mundial się już zaczął, a my czekaliśmy. Teraz wreszcie wchodzimy do gry – cieszył się Kamil Grosicki.

Z Soczi Paweł Skraba/Sport.RIRM

drukuj