Juventus pewnie wkracza do półfinału Ligi Europy

Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Olympique Lyon 2:1 w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Europy. Gole dla Bianconerich zdobyli Andrea Pirlo i Claudio Marchisio. Przed tygodniem we Francji podopieczni Antonio Conte triumfowali 1:0.

Worek z bramkami już w 4. minucie rozwiązał Andrea Pirlo. Włoski rozgrywający podszedł do piłki ustawionej 20 metrów przed bramką Lopesa i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wyprowadził Starą Damę na prowadzenie. Piłkarze Lyonu nie załamywali rąk. Kwadrans później do wyrównania głową doprowadził Jimmy Briand, wykorzystując dogranie Arnolda Mvuemby. Mimo, że gościom do awansu brakowało jeszcze jednego gola, nie stwarzali oni dogodnych sytuacji strzeleckich. Juventus kontrolował sytuację na boisku. Zwycięstwo Bianconerim zapewnił w 68. minucie Claudio Marchisio. Po uderzeniu Włocha futbolówka odbiła się jeszcze od Samuela Umtitiego i wpadła do siatki gości.

Jutro na godz. 12.15 zaplanowano losowanie par półfinałowych Ligi Europy. Potencjalnie najtrudniejszym rywalem mistrzów Włoch jest hiszpańska Sevilla.

Juventus Turyn – Olympique Lyon 2:1 (1:1)
A. Pirlo 4’ C. Marchisio 68’ – J. Briand 18’
Juventus: Buffon – Caceres, Bonucci, Chiellini – Isla, Vidal (75’ Pogba), Pirlo, Marchisio, Asamoah – Tevez (77’ Giovinco), Vucinić (59’ Llorente)
Lyon: Lopes – Tolisso, Kone, Umtiti, Bedimo – Malbranque (76’ Danic), Ferri, Gonalons, Mvuemba – Brian (70’ N’Jie), Lacazette (70’ Gomis)