Manchester wciąż bez formy, wysoka wygrana Barcelony

Na pierwsze zwycięstwo w barwach Manchesteru United Louis van Gaal będzie musiał jeszcze poczekać. W wyjazdowym meczu 2. kolejki „Czerwone diabły” nie zdołały pokonać Sunderlandu. Od pewnego triumfu sezon w Hiszpanii rozpoczęła FC Barcelona. Dobrze spisały się ekipy z Eibar i Paderbornu, które nie przegrały swoich pierwszych historycznych spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Premier League

Kolejne rozczarowanie swoim kibicom sprawili piłkarze Manchesteru United. Po inauguracyjnej porażce ze Swansea, prawdziwy pokaz siły „Czerwone diabły” miały zaprezentować w spotkaniu z Sunderlandem. W 17. minucie podopieczni Louisa van Gaala objęli prowadzenie. Wspaniałą indywidualną akcję na prawej flance przeprowadził Ashley Young, a do siatki trafił Juan Mata. Popularne „Czarne koty” wyrównały jeszcze przed przerwą. Dośrodkowanie Sebastiana Larssona z rzutu rożnego wykończył Jack Rodwell. Po dwóch kolejkach ekipa z Old Trafford ma na koncie zaledwie punkt i spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Jakość w poczynaniach ofensywnych United może niedługo poprawić Angel di Maria, który ma zasilić szeregi klubu z czerwonej części Manchesteru.

Prawdziwy festiwal strzelecki mogli obejrzeć kibice zasiadający dziś na White Hart Lane. Miejscowy Tottenham pokonał bowiem w derbach Londynu QPR aż 4:0. Gospodarze już do przerwy trzykrotnie trafiali do siatki rywali. W drugiej połowie wynik ustaliła bramka Emmanuela Adebayora. W ostatnim dzisiejszym meczu Hull zremisowało ze Stoke 1:1. Gospodarze od 14. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał James Chester. Mimo osłabienia, prowadzenie gospodarzom zapewnił Jelavić. Chwilę przed końcem spotkania cenny punkt dla przyjezdnych wywalczył Shawcross.

Wyniki dzisiejszych spotkań Premier League:

Hull – Stoke 1:1 (1:0)

N. Jelavić 42’ – R. Shawcross 83’

Tottenham – QPR 4:0 (3:0)

N. Chadli 12’ 37’ E. Dier 30’ E. Adebayor 65’

Sunderland – Manchester United 1:1 (1:1)

J. Rodwell 30’ – J. Mata 17’

Tabela [Premier League,]

Primera Division

Swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii odnieśli zawodnicy SD Eibar. Beniaminek o awans do Primera Division walczył od 1940 roku. Ta sztuka udała się mu dopiero przed rokiem, po zwycięstwie nad Deportivo Alaves. Drużyna z Estadio Municipal de Ipurua pokonała przed własną publicznością Real Sociedad 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Javier Lara. Od wysokiego triumfu sezon rozpoczęła FC Barcelona. „Duma Katalonii” pokonał na Camp Nou Elche 3:0, mimo że od 44. minuty musiała radzić sobie bez Javiera Mascherano. Dwa gole na inaugurację zanotował na swoim koncie Lionel Messi.

Bundesliga

Debiut na boiskach Bundesligi zaliczyli dziś piłkarze SC Paderborn 07. Dwie historyczne bramki mogły zapewnić im nawet zwycięstwo nad Mainz, jednak w doliczonym czasie gry z rzutu karnego punkt przyjezdnym zapewnił Koo. Nie popisali się zawodnicy Borussii Moenchengladbach, którzy zaledwie zremisowali ze Stuttgartem 1:1.