Ekstraklasa. Cenny punkt Pasów

W meczu 20. kolejki TMobile Ekstraklasy Cracovia zremisowała u siebie z piłkarzami Śląska Wrocław 1:1 )0:0). W 51. minucie prowadzenie przyjezdnym zapewnił Peter Grajciar. Gol dający remis gospodarzom padł dwie minuty przed końcem spotkania. Jego autorem był Marcin Budziński.

Jako pierwsi bramce rywali zagrozili wiceliderzy tabeli. W 7. minucie minimalnie niecelnym uderzeniem popisał się Robert Pich. Po kwadransie gry do głosu doszli gospodarze. Niedokładne wybicie defensorów Śląska dotarło do Damiana Dąbrowskiego. Ten przymierzył z pierwszej piłki, jednak na posterunku był Jakub Wrąbel.

Lukas Droppa Deniss Rakels Tomasz Ho³otaW 26. minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Nykiela futbolówka trafiła do Denissa Rakelsa. Łotysz trafił prosto w ręce dobrze dysponowanego golkipera gości. Chwilę później Krzysztofa Pilarza próbował zaskoczyć Marco Paixao. Bramkarz miejscowych pewnie złapał strzał Portugalczyka. W 35. minucie szybki kontratak przeprowadził Nykiel. Jego znakomite podanie zmarnował Rakels. Ostatnią dogodną okazję w pierwszej części gry mieli wrocławianie. Flavio Paixao dośrodkował do Petra Grajciara. Słowak nieczysto trafił w piłkę, zatem Pilarz nie musiał interweniować.

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła od dwóch niebezpiecznych kontrataków. Najpierw Budziński niedokładnie podał do Rakelsa, a po chwili uderzenie Łotysza fenomenalnie zatrzymał Wrąbel. W 51. minucie piłkarze Śląska mogli cieszyć się z bramki zdobytej przez Grajciara. Słowak wykorzystał niefrasobliwe zachowanie krakowskich defensorów i z bliskiej odległości dał swojej drużynie prowadzenie. Po godzinie gry zawodnicy Roberta Podolińskiego powinni wyrównać. Erik Jendrisek znakomicie podał do Marcina Budzińskiego, ale napastnik Pasów nie trafił w bramkę z odległości pięciu metrów.

Thomas Hateley Damian D¹browskiW kolejnych minutach próba Miroslava Covilo wylądowała w rękach Wrąbla. Okazję do podwyższenia rezultatu miał także Mateusz Machaj. Jego strzał okazał się jednak niecelny. Sześć minut przed końcem Tom Hateley huknął z 25 metrów. Uderzenie Anglika nie zrobiło wielkiego wrażenia na Pilarzu. Dwie minuty przed końcem spotkania zrehabilitował się Marcin Budziński. Debiutujący Mateusz Wdowiak zacentrował w pole karne, a jego kolega z zespołu bez problemów wpakował piłkę do siatki. Krakowianie w doliczonym czasie gry ponownie pokonali Jakuba Wrąbla. Arbiter nie uznał jednak trafienia, przez co pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Po dwudziestu kolejkach Cracovia jest na 13. miejscu w tabeli Ekstraklasy. Śląsk wciąż zajmuje drugą lokatę. W następnym tygodniu krakowianie pojadą do Bielska-Białej na mecz z Podbeskidziem. Wojskowi na własnym stadionie podejmą Jagiellonię Białystok.