Liga Mistrzów. Tak się pisze historię, fantastyczny awans Leicester

Leicester City wygrało przed własną publicznością z Sevillą FC 2:0 i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Dla Lisów to pierwszy taki sukces w historii klubu.

Jako pierwsi zaatakowali goście. W 4. minucie Kasperowi Schmeichelowi dał szansę wykazać się Samir Nasri. Duńczyk bardzo dobrze poradził sobie ze strzałem Francuza. Lisy zabierały pole do rozegrania piłki szybkim pomocnikom z Hiszpanii, przez co wypracowały sobie widoczną przewagę. W 27. minucie King Power Stadium eksplodowało z radości. Riyad Mahrez dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam błąd ustawienia wykorzystał Wes Morgan, kierując piłkę do siatki. Sevilla do Anglii przyleciała jak po swoje i nie była przygotowana na taki rozwój sytuacji.

Podenerwowany Jorge Sampaoli w przerwie dokonał dwóch zmian, które miały odmienić jego zespół. Na placu gry pojawili się Mariano i Stevan Jovetić. Z biegiem czasu okazało się, że ruchy na ławce rezerwowych nic nie dały. Andaluzyjczycy byli sparaliżowani i stracili kolejną bramkę.

W 54. minucie fatalny błąd popełnił Adil Rami, wybijając piłkę do dobrze ustawionego Marca Albrightona. Anglik spokojnie przyjął futbolówkę przed polem karnym i precyzyjnym uderzeniem pokonał Sergio Rico. Goście, aby awansować, musieli zdobyć dwa gole. Sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, gdy w 74. minucie za dwie żółte karki plac gry opuścił Samir Nasri.

Sześć minut później, po słusznie podyktowanym rzucie karnym, przyjezdni mogli złapać kontakt i wyrównać stan dwumeczu. Ekipa Jorge Sampaoliego grała jednak swoje najgorsze spotkanie w sezonie i nawet „jedenastki” nie była w stanie wykorzystać. Ostatecznie Lisy zwyciężyły 2:0, dzięki czemu po raz pierwszy w historii klubu awansowały do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Leicester należą się brawa za determinację i walkę, które pokazała dziś na boisku. Piłkarze Sevilli mogą czuć wielki niedosyt, ponieważ przed rewanżem występowali w roli faworytów.