Ekstraklasa. Remis Radomiaka z Wisłą Płock

W poniedziałkowym meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom zremisował na własnym stadionie z Wisłą Płock (1:1). Tym samym gospodarze zostali dogonieni w tabeli przez Lechię Gdańsk i spadli na 5. miejsce.

W 6. minucie po rzucie rożnym błyskawiczny kontratak wyprowadził Filip Majchrowicz. Po jego zagraniu Luis Machado stanął sam na sam z bramkarzem Wisły, ale to Krzysztof Kamiński wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Po niespełna pół godzinie gry Dawid Abramowicz zacentrował z lewej strony wprost na głowę Raphaela Rossiego. Ten głową umieścił piłkę w siatce.

Chwilę później odpowiedzieli przyjezdni. Rafał Wolski dośrodkował z narożnika pola karnego. Akcję zamykał Damian Rasak, który „główką” doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron bliski zdobycia gola był Karol Angielski. Próba napastnika spoczęła jednak na słupku. W 53. minucie świetną interwencją wykazał się Filip Majchrowicz, odbijając strzał Mateusza Szwocha w okienko. Golkiperzy prezentowali bardzo dobrą dyspozycję, dzięki czemu do ostatniego gwizdka sędziego nie padła już żadna bramka.

Należy jeszcze odnotować, że w czwartej doliczonej do podstawowego czasu gry minucie Jakub Rzeźniczak sfaulował Dominika Sokoła, za co został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Podział punktów sprawił, że Radomiak spadł z czwartego na piąte miejsce w ligowej tabeli. Beniaminka wyprzedził zespół Lechii Gdańsk. Obie drużyny mają po 36 „oczek”. Z kolei Wisła Płock z 30 punktami zajmuje 7. lokatę.