Polacy za granicą. Kadrowicze Nawałki bez rewelacji, jedynie Krychowiak i Szczęsny na plus

To nie jest jak na razie udany weekend w wykonaniu kadrowiczów Adama Nawałki grających na co dzień w czołowych ligach europejskich. Ze swoich występów zadowoleni mogli być jedynie Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny, których zespoły wygrały swoje mecze w krajowych rozgrywkach.

Kolejne 90 minut między słupkami Romy rozegrał Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski pomógł drużynie z Wiecznego SSC Napoli-AS RomaMiasta w prestiżowej wygranej z Napoli (3:1), popisując się kilkoma udanymi interwencjami. W pierwszej połowie zatrzymał strzał Faouziego Ghoulama, a po zmianie stron w dobrym stylu poradził sobie z uderzeniami z dystansu. Rysą na jego dobrym występie była jedynie sytuacja w 58. minucie, kiedy to nie zdążył wypiąstkować piłki po skutecznej główce Kalidou Koulibaly’ego. W zespole prowadzonym przez Maurizio Sarriego z powodu kontuzji zabrakło Arkadiusza Milika, natomiast w 81. minucie pojawił się Piotr Zieliński. Dzięki wygranej rzymianie wyprzedzili swoich dzisiejszych rywali w tabeli i awansowali na pozycję wicelidera. Stawce przewodzi Juventus Turyn.

Z kompletu punktów cieszył się również Grzegorz Krychowiak. Polak po raz trzeci w bieżącym sezonie znalazł się w Grzegorz Krychowiak (psg) - Edinson Cavani (psg) Dostawca: PAP/Panoramicwyjściowym składzie Paris Saint-Germain, które po golach Lucasa Moury oraz Edinsona Cavaniego wygrało na wyjeździe z AS Nancy 2:1. Tym samym mistrzowie Francji przesunęli się w ligowej stawce na drugie miejsce, wykorzystując wczorajszą przegraną AS Monaco. Drużyna z Księstwa uległa Tuluzie 1:3, a do jednego ze słabszych piłkarzy na placu gry należał Kamil Glik, choć wypada przyznać, że przy straconych bramkach bardziej zawinili jego koledzy z linii defensywnej. Porażkę poniósł także Olympique Lyon. Podopieczni Bruno Genesio nie sprostali w delegacji liderowi rozgrywek – OGC Nice (0:2). Całe spotkanie w ekipie gości rozegrał Maciej Rybus.

Kolejną ligową wpadkę zaliczył Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec tym razem zremisowali na wyjeździe z Eintrachtem GERMANY SOCCER BUNDESLIGAFrankfurt 2:2 mimo tego, że dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a od 65. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Chwilę później na boisku pojawił się Robert Lewandowski, który w końcówce mógł rozstrzygnąć losy meczu. Dośrodkowanie Jerome’a Boatenga kapitan reprezentacji Polski zakończył jednak minimalnie niecelnym strzałem głową. Bawarczycy drugą w tabeli Kolonię wyprzedzają różnicą dwóch oczek. Z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową Borussii Dortmund znalazł się z kolei Łukasz Piszczek. Piłkarze Thomasa Tuchela podzielili się punktami przed własną publicznością z Herthą BSC (1:1).

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie nasi rodacy na Wyspach Brytyjskich. Co prawda Artur Boruc musiał raz wyciągać futbolówkę z siatki po szczęśliwym uderzeniu Ryana Masona, ale jego koledzy z zespołu aż sześciokrotnie zmusili do Swansea City goalkeeper Lukasz Fabianski Dostawca: PAP/PAkapitulacji bramkarza rywali, w efekcie czego Bournemouth rozbiło na własnym stadionie Hull City 6:1. Blisko sprawienia niespodzianki było Swansea City, które nie sprostało na wyjeździe Arsenalowi Londyn, przegrywając 2:3. W drużynie Łabędzi pełne 90 minut zanotował Łukasz Fabiański. Polak nie miał większych szans przy trafieniach Theo Walcotta (dwukrotnie) oraz Mesuta Oezila, jednak już przy pozostałych próbach graczy Kanonierów spisał się bez zarzutu. Gola na zapleczu Premier League zdobył za to Paweł Wszołek. 24-letni pomocnik Queens Park Rangers wpisał się na listę strzelców w 15. minucie spotkania z Reading, zakończonego remisem 1:1.

***

Ligue 1 9. kolejka:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut i żółta kartka w przegranym meczu z Tuluzą (1:3)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – rozegrał całe spotkanie w przegranym pojedynku z OGC Nice (0:2)
Grzegorz Krychowiak (Paris SaintGermain) – 90 minut w wygranej konfrontacji z AS Nancy (2:1)
Mariusz Stępiński (FC Nantes) – zmieniony w 59. minucie, zanotował asystę w zwycięskim meczu z FC Lorient (2:1)

Premier League 8. kolejka:

Bartosz Kapustka (Leicester City) – poza kadrą meczową w przegranym starciu z Chelsea Londyn (0:3)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranym na wyjeździe spotkaniu z Arsenalem Londyn (2:3)
Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut w wygranym pojedynku z Hull City (6:1)

Serie A 8. kolejka:

Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową w przegranym starciu z AS Romą (1:3)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 81. minuty w przegranej konfrontacji z AS Romą (1:3)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w zwycięskim pojedynku z SSC Napoli (3:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – 90 minut w zremisowanym meczu z Pescarą Calcio (1:1)

Bundesliga 7. kolejka:

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową w zremisowanym spotkaniu z Herthą BSC (1:1)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – od 67. minuty w zakończonym podziałem punktów starciu z Eintrachtem Frankfurt (2:2)