Serie A. Świetne widowisko – Roma górą w hicie kolejki

AS Roma wygrała hitowy pojedynek z Interem Mediolan 4:2 w meczu 13. kolejki włoskiej Serie A. Zawodnicy ze stolicy światowej mody dwukrotnie odrabiali straty, ale na więcej nie było ich stać. Dla rzymian to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Roma-InterMecz od początku pod siebie chcieli ustawić zawodnicy prowadzeni przez francuskiego szkoleniowca Rudiego Garcii. Szczególne chęci do gry w ofensywie wykazywał legendarny już Francesco Totti. Inter był cofnięty bardzo głęboko, przez co nie zagrażał bramce gospodarzy. Mediolańczycy przypłacili takie ustawienie w 21 minucie, kiedy to Gervinho zdobył pierwszego gola. Adem Ljajić dośrodkował na nos Iworyjczykowi, a ten z łatwością pokonał Samira Handanovicia. Przyjezdni powoli budzili się z huraganowych ataków gospodarzy. W 26 minucie strzelał Zdravko Kuzmanović. Dobrze tym razem ustawiony był Morgan De Santcis. Rzymianie nie wyciągnęli wniosków z tej sytuacji, a może gdyby w następnej ustawili się lepiej w obronie to nie musieliby obawiać się o końcowy wynik.  Piętnaście minut po zdobytym golu goście doprowadzili do wyrównania. Do piłki dogranej z rzutu wolnego doskoczył Andrea Ranocchia i tym samym pokonał golkipera. Przy tej bramce zawinili przede wszystkim obrońcy, którzy nie przykryli słupka. Rzymianie znów ruszyli do ataków. Odpowiedź mogła być natychmiastowa, ale strzały Gervinho i Ljajicia były blokowane przez obrońców Interu.

Roma-InterDruga połowa zaczęła się zdecydowanie lepiej dla Romy. Dwie minuty po rozpoczęciu tej części gry w pole karne wpadł Jose Holebas i zapakował piłkę do bramki. W szeregi zawodników Roberto Manciniego wkradła się nerwowość. Jakimś cudem uniknęli jednak utraty trzeciego gola, i sami wyrównali. Bez zastanowienia w kierunku bramki z dobrej pozycji uderzał Pablo Osvaldo, piłka odbiła się od jednego z obrońców miejscowych i wpadła obok zaskoczonego De Santcisa. Roma nie poddała się i 180 sekund później ponownie objęła prowadzenie. Do bezpańskiej piłki dopadł Miralem Pjanić i pewnym strzałem umieścił ją w bramce.  W 68. minucie znów mogło dojść do wyrównania, ale tym razem ze strzałem Gary’ego Medela poradził sobie bramkarz gospodarzy. Po utracie trzeciego gola trener przyjezdnych Roberto Mancini próbował coś zmienić w grze Bianconerich, wprowadzając na boisko piłkarzy ze świeżymi siłami. Roma kontrolowała jednak grę rozbijając kolejne ataki gości. W 86. i 87. minucie rozstrzygnięcie mógł przynieść Juan Manuel Iturbe, ale w dwóch dogodnych sytuacjach zachował się zbyt egoistycznie, nie dostrzegając lepiej ustawionych partnerów. W doliczonym czasie gry zawodnicy z Wiecznego Miasta zarobili rzut wolny. Jako, że na boisku nie było już Tottiego do piłki ustawionej na dwudziestym metrze podszedł Miralem Pjanić. Bośniak przymierzył i kapitalnym strzałem pokonał Handanovicia.