fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Juventus Turyn ma nowego trenera – Andrea Pirlo w miejsce Maurizio Sarriego!

Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Juventusu Turyn. Został nim – dość nieoczekiwanie – Andrea Pirlo. Mistrz świata z 2006 roku zastąpił na stanowisku Maurizio Sarriego.


W Turynie nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi. Po tym, jak „Stara Dama” odpadła z Ligi Mistrzów już na etapie 1/8 finału, władze klubu postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i rozwiązały umowę z Maurizio Sarrim. Nazwisko nowego szkoleniowca poznaliśmy raptem kilka godzin później.

Wybór może budzić zaskoczenie. Opiekunem pierwszego zespołu został bowiem Andrea Pirlo, dla którego będzie to pierwsza szansa, by sprawdzić się w roli trenera. 41-latek podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku.

Włoch w przeszłości rozegrał aż 116 meczów w drużynie narodowej. Pomógł „Squadra Azzurra” zdobyć mistrzostwo świata w 2006 roku, a sześć lat później – podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie – cieszył się również ze srebrnego medalu za wicemistrzostwo Europy.

W klubach były pomocnik największe sukcesy świętował występując dla Milanu, z którym między innymi dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. W latach 2011-2015 przywdziewał barwy Juventusu. Ze „Starą Damą” cztery razy sięgał po mistrzostwo kraju.

Przypomnijmy, że Maurizio Sarri pracował w Turynie przez trzynaście miesięcy – w sezonie 2019/2020 wygrał jedynie ligowe rozgrywki.

Sport.RIRM

drukuj