Polacy za granicą. Dublet Wilczka w szlagierze ligi duńskiej!

Kamil Wilczek bohaterem meczu na szczycie ligi duńskiej. Reprezentant Polski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego Broendby IF pokonało w delegacji FC Midtjylland 3:2.

Szlagier 30. kolejki duńskiej Superligi nie rozczarował. Od początku spotkania wiele się działo na boisku, w efekcie czego już po upływie kwadransa gry gospodarze prowadzili różnicą dwóch goli. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął Kamil Wilczek, który jeszcze przed przerwą zaliczył kontaktowe trafienie, a w 80. minucie – dzięki efektownemu uderzeniu głową – doprowadził do remisu.

Chwilę później goście poszli za ciosem i po bramce autorstwa Anthony’ego Junga ostatecznie pokonali Midtjylland 3:2. Tym samym Broendby umocniło się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Nad swoim dzisiejszym rywalem ma trzy punkty przewagi. Spora w tym zasługa naszego rodaka. Były zawodnik Piasta Gliwice zdobył już trzynaście goli w obecnym sezonie, z czego aż dziewięć w rundzie wiosennej.

Bardzo dobre w ostatnim czasie klubowe występy Kamila Wilczka sprawiają, że rosną jego szanse na udział w zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach świata. Najważniejsze impreza czterolecia odbędzie się w Rosji od czternastego czerwca do piętnastego lipca.