Liga Mistrzów. Manchester City w finale, znów lepszy od PSG

Piłkarze Manchesteru City pokonali na własnym stadionie Paris Saint-Germain 2:0 i po raz pierwszy w historii awansowali do finału Ligi Mistrzów. Wygraną ekipie Pepa Guardioli zapewnił Riyad Mahrez, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Liderzy Premier League marsz po awans do finału najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie zaczęli w 11. minucie meczu. Wówczas Ederson popisał się długim, kilkudziesięciometrowym wykopem piłki do Ołeksandra Zinczenki. Ukrainiec popędził lewą flanką, po czym dostrzegł podaniem Kevina De Bruyne’a. Próbę reprezentanta Belgii zablokował jeden z obrońców gości, ale do futbolówki dopadł Riyad Mahrez i płaskim uderzeniem z ostrego kąta otworzył wynik rywalizacji.

Kolejny cios „Obywatele” zadali w 63. minucie po wzorowo przeprowadzonej kontrze. W finalnej fazie akcji Phil Foden zagrał do Algierczyka, a ten uderzeniem z bliskiej odległości skompletował dublet.

PSG nie miało za wiele do powiedzenia. Dość powiedzieć, że przez całe spotkanie nie oddało choćby jednego celnego strzału w kierunku bramki strzeżonej przez Edersona. W 69. minucie dało natomiast wyraz swojej frustracji, kiedy to Angel Di Maria bezmyślnie nadepnął na Fernandinho i główny arbiter zawodów bez chwili zastanowienia wyrzucił argentyńskiego skrzydłowego z boiska, pokazując mu czerwoną kartkę.

Manchester City ostatecznie w pełnił zasłużenie pokonał ekipę Mauricio Pochettino 2:0. Przypomnijmy, że przed tygodniem wygrał w Paryżu 2:1. Tym samym po raz pierwszy w historii awansował do finału Ligi Mistrzów. Decydujące starcie odbędzie się 29 maja na Stadionie Olimpijskim im. Ataturka w Stambule. Podopieczni Pepa Guardioli rywala poznają w środę. Będzie nim Chelsea FC bądź Real Madryt. W pierwszym meczu padł remis 1:1.