Liga Mistrzów. Messi dał Barcelonie solidną zaliczkę

Geniusz Lionela Messiego niemal rozstrzygnął losy półfinału Ligi Mistrzów. Barcelona wygrała u siebie z Liverpoolem 3:0. Argentyńczyk zdobył dwa gole.

Od pierwszych minut to Barcelona była stroną dominującą. Camp Nou głośno domagało się rzutu karnego, kiedy w trakcie akcji Lionela Messiego futbolówka odbiła się od ręki Virgila van Dijka. Później swoich okazji nie wykorzystał Philippe Coutinho. Wreszcie Jordi Alba wstrzelił piłkę w pole karne. Luis Suarez uciekł obrońcom i z bliska na wślizgu trafił do siatki. Wcześniej fantastycznym przerzutem na prawą stronę boiska popisał się Arturo Vidal.

Liverpool mógł szybko odpowiedzieć. Podanie z głębi pola otrzymał Sadio Mane. Senegalczyk miał przed sobą tylko bramkarza, ale uderzył nad poprzeczką. Zaraz po zmianie stron  przed szansą stanął James Milner. Zrobił wszystko tak, jak powinien, jednak z interwencją zdążył Marc-Andre ter Stegen. W 53. minucie z dystansu próbował Mohamed Salah. Płaski strzał nie sprawił problemów bramkarzowi. Po chwili Egipcjanin otrzymał dalekie podanie od van Dijka. Ruszył w kierunku pola karnego, zagrał do Milnera, ale angielski pomocnik uderzył w sam środek bramki.

Barcelona przetrwała trudny czas i zabrała się ostro do pracy. Kwadrans przed końcem Lionel Messi zagrał do Nelsona Semedo. We wszystko wmieszali się obrońcy. Futbolówka dotarła do Suareza. Urugwajczyk trafił w poprzeczkę. Za akcją poszedł jednak Messi i to on podwyższył wynik na 2:0. W 82. minucie Argentyńczyk przypieczętował wygraną swojego zespołu. Huknął z rzutu wolnego w samo okienko.

Liverpool miał jeszcze szansę zmniejszyć rozmiary porażki. Kiedy uderzał Roberto Firmino, piłkę na linii bramkowej zatrzymali obrońcy. Przy dobitce słupek obił Mohamed Salah. Wynik nie uległ już zmianie.