El. Euro 2020. Gładkie zwycięstwo Polaków

Reprezentacja Polski coraz bliżej awansu na Euro 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka postawili kolejny krok do celu, po tym jak bez większych problemów pokonali na wyjeździe Łotwę 3:0. Wszystkie gole dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski.

Polacy zrobili swoje. Choć gra długimi fragmentami nie była porywająca, zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Podopieczni Jerzego Brzęczka marsz po wygraną zaczęli w 9. minucie spotkania. Dwójkową akcję Sebastiana Szymańskiego z Robertem Lewandowskim skutecznie wykończył ten drugi, który płaskim strzałem z bliskiej odległości pokonał bez żadnych problemów Andrisa Vaninsa.

Chwilę później biało-czerwoni wyprowadzili kolejny cios, a w roli głównej ponownie wystąpił snajper Bayernu Monachium. Kamil Grosicki oszukał zwodem jednego z obrońców, pomknął z futbolówką na lewym skrzydle i precyzyjnym podaniem obsłużył nieobstawionego w polu karnym „Lewego”. Kapitan kadry uderzeniem z pierwszej piłki dopełnił jedynie formalności.

W dalszej fazie meczu biało-czerwoni wyraźnie ostudzili swoje zapędy ofensywne. Na boisku niewiele się działo, a dobrych i dogodnych sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. W 27. minucie szczęścia strzałem z dystansu szukał Grzegorz Krychowiak, ale z próbą pomocnika Lokomotiwu Moskwa poradził sobie golkiper rywali.

Łotysze nie byli w stanie niczym konkretnym odpowiedzieć. Poza kilkoma rzutami rożnymi Wojciech Szczęsny właściwie pozostawał bezrobotny. W efekcie do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 50. minucie świetną okazję na podwyższenie rezultatu zmarnował Kamil Grosicki. Skrzydłowy Hull City przegrał bowiem pojedynek sam na sam z Andrisem Vaninsem. Bramkarz gospodarzy dobrą interwencją popisał się również kwadrans później, gdy zatrzymał mocne uderzenie Krzysztofa Piątka sprzed „szesnastki”.

W znakomitej dyspozycji strzeleckiej pozostawał natomiast Robert Lewandowski, który w 76. minucie przypieczętował wygraną Polaków. 31-letni napastnik skorzystał na kiksie Kamila Grosickiego i stojąc kilka metrów przed pustą bramką jedynie dołożył nogę, popisując się szóstym w reprezentacyjnej karierze hat-trickiem.

Biało-czerwoni ostatecznie pokonali Łotwę 3:0 i wykonali milowy krok w stronę awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. W grupie G drugą Austrię (zwyciężyła z Izraelem 3:1) wyprzedzają o trzy oczka, a trzecią Macedonię Północną (lepsza od Słowenii, 2:1) – o pięć punktów. I to właśnie z ekipą Igora Angelovskiego zmierzymy się na Stadionie Narodowym w najbliższą niedzielę. Początek spotkania o godzinie 20:45.