Ekstraklasa. Miedziowi lepsi od Niebieskich

Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Ruch Chorzów 3:1 w meczu 7. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla podopiecznych Piotra Stokowca było to trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie. Wygrana z Niebieskimi dała Miedziowym awans na czwartą pozycję w tabeli.

Ruch przystępował do tego spotkania podbudowany okazałym zwycięstwem nad Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, odniesionym tydzień temu. Niebiescy rozgromili wówczas rywala 4:1. W tygodniu z chorzowskim klubem pożegnał się Eduards Visnakovs, który za sumę ok. 500 tysięcy euro przeniósł się do ligi belgijskiej. Mimo to podopieczni Waldemara Fornalika liczyli na triumf nad drugim z beniaminków.

Marek Szyndrowski   Krzysztof JanusInicjatywę po początku pojedynku przejęło Zagłębie. Gospodarze pierwszy raz sprawdzili czujność Matusa Putnocky’ego w 10. minucie. Strzelał wówczas Adrian Rakowski, ale golkiper Ruchu nie dał się zaskoczyć. W 22. minucie Putnocky skutecznie przeciął dośrodkowanie Dorde Cotry. Goście w pierwszej części gry nie potrafili zagrozić ekipie z Lubina.

Skuteczna akcja udała się Miedziowym po raz pierwszy dopiero w 56. minucie. Wówczas prawą stroną popędził Krzysztof Janus i zacentrował w pole karne chorzowian, a nadbiegający Rakowski strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Kolejne dwie bramki dla gospodarzy wyniknęły z fatalnych błędów bramkarza rywali. Najpierw w 70. minucie w środek bramki uderzył Janus, ale Putnocky nie potrafił odbić lecącej w jego zasięgu futbolówki, a następnie w 82. minucie jeden z obrońców Niebieskich wyrzucił piłkę z autu do Putnocky’ego, który zamiast wybić futbolówkę, próbował ją przyjmować. Wykorzystał to Michal Papadopoulos, który po chwili zdobył trzeciego gola dla Zagłębia.

£ukasz Janoszka   £ukasz SurmaZawodnicy Waldemara Fornalika stać było tylko na honorowe trafienie. W doliczonym czasie gry z dystansu strzelił Łukasz Surma. piłka odbiła się od nogi jednego z defensorów gospodarzy i zmyliła Konrada Forenca. Wydaje się jednak, iż golkiper lubinian mógł zachować się lepiej w tej sytuacji. Ostatecznie Miedzowi wygrali 3:1.

Piłkarze Piotra Stokowca w ostatnich tygodniach punktują bardzo regularnie. Zagłębie wywalczyło siedem oczek na dziewięć możliwych, co daje mu obecnie 4. miejsce w tabeli. Ruch z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje 9. miejsce w rozgrywkach ligowych.