Ekstraklasa. Arka ponownie zwycięska u siebie

Arka Gdynia po raz trzeci z rzędu w bieżącym sezonie zdobyła komplet punktów w meczu ligowym rozgrywanym na własnym stadionie. Tym razem beniaminek rozgrywek pokonał przed własną publicznością Śląsk Wrocław 2:0 w spotkaniu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Arka Gdynia 2Obie drużyny przed dzisiejszym pojedynkiem miały na koncie po sześć oczek. Arka liczyła na zwycięstwo, ponieważ na własnym stadionie do tej pory zanotowała komplet punktów w obecnym sezonie. Śląsk mógł z kolei pochwalić się bezbłędną defensywą po czterech pierwszych ligowych kolejkach i chciał podtrzymać dobrą passę.

Od początku meczu przewagę osiągnęli gracze beniaminka. Już w 9. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Michał Marcjanik, ale stoper gospodarzy nie trafił w bramkę z kilku metrów. Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Gdyni za faul Kamila Dankowskiego na Marcinie Warcholaku. Jedenastkę na gola zamienił Marcus Vinicius da Silva. Śląsk na swoja pierwszą szansę czekał do 26. minuty. Z rzutu wolnego uderzył Alvarinho, ale bez problemu piłkę złapał Konrad Jałocha. Portugalczyk jeszcze raz próbował zdobyć gola kilka chwil później, jednak tym razem jego strzał z rzutu wolnego był niecelny. Po pierwsze połowie skromnym prowadzeniem cieszyła się Arka, która miała optyczną przewagę w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Arka Gdynia 3W drugiej połowie podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego nadal atakowali. Dwa razy groźnie uderzył Dariusz Zjawiński, ale bez powodzenia. W odpowiedzi swojej szansy szukał Adam Kokoszka, jednak po jego główce futbolówka przeleciała obok bramki gdynian. W 67. minucie piłkę w siatce gości umieścił Marcus Vinicius, ale to trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego. Wrocławianie mimo prób nie byli w stanie znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę gospodarzy. Skuteczniejsi byli natomiast piłkarze Arki, którzy w końcowych minutach zdobyli drugiego gola. Jego autorem był Rafał Siemaszko, który po rzucie rożnym skutecznie skierował futbolówkę do bramki Śląska.

Beniaminek po dzisiejszej wygranej awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy z Gdyni mają w dorobku dziewięć oczek. Piłkarze z Wrocławia z sześcioma punktami na koncie zajmują ósmą pozycję.