IO w Rio 2016. Jagaciak powalczy o medal; komplet Polek w półfinale biegu na 400 metrów

Anna Jagaciak z dziesiątym wynikiem eliminacji awansowała do finału trójskoku na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Do udanych dzisiejsze przedpołudniowe zmagania mogą zaliczyć również Małgorzata Hołub, Justyna Święty i Patrycja Wyciszkiewicz. Cała trójka zakwalifikowała się do półfinału biegu na 400 metrów.


Najlepszy rezultat Jagaciak osiągnęła w drugiej próbie, gdy skoczyła 14,13 m. W ostatecznym rozrachunku dało jej to szóste miejsce w grupie B, a dziesiąte ogółem. Do finału, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 1:55 czasu polskiego, awansowało dwanaście zawodniczek z najlepszym wynikiem. Eliminacje wygrała Kolumbijka Caterine Ibarguen (14.52 m).

Ma³gorzata Ho³ubDo zaplanowanych na jutro półfinałów biegu na 400 metrów zakwalifikowało się komplet Polek. W gronie dwudziestu czterech biegaczek znalazły się Małgorzata Hołub (51,80 s), Justyna Święty (51.82 s) oraz Patrycja Wyciszkiewicz (52.02 s). Biało-czerwone w eliminacjach zajęły odpowiednio dwudziestą, dwudziestą pierwszą i dwudziestą czwartą pozycję. Najszybsza okazała się Amerykanka Phyllis Francis (50.58 s).

Z olimpijskimi zmaganiami pożegnała się natomiast Matylda Kowal. Choć reprezentantka Polski poprawiła o cztery sekundy swój rekord życiowy, nie zdołała awansować do finału biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Z czasem 9:35.13 została sklasyfikowana na dwudziestym szóstym miejscu wśród pięćdziesięciu dwóch zawodniczek. Najlepszy wynik uzyskała Ruth Jebet z Bahrajnu (9:12.62).

***

Podsumowanie sobotniego występu polskich lekkoatletów sesja przedpołudniowa:

Anna Jagaciak: 10. miejsce w eliminacjach trójskoku – awans do finału
Matylda Kowal: 26. miejsce w eliminacjach biegu na 3000 metrów z przeszkodami – brak awansu do finału
Małgorzata Hołub: 20. miejsce w eliminacjach biegu na 400 metrów – awans do półfinału
Justyna Święty: 21. miejsce w eliminacjach biegu na 400 metrów – awans do półfinału
Patrycja Wyciszkiewicz: 24. miejsce w eliminacjach biegu na 400 metrów – awans do półfinału

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl