Pierwsza decyzja CAS w poniedziałek

Najprawdopodobniej w poniedziałek CAS podejmie decyzję w sprawie występu Legii Warszawa w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. „Wojskowi” obok odwołania złożyli w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu wniosek o wstrzymanie kary do czasu wyjaśnienia sprawy.

Już wczoraj CAS poinformował, że otrzymał od mistrzów Polski dokumenty odwoławcze. Trybunał poprosił dodatkowo o wyjaśnienia zarówno UEFA, jak i Celtic Glasgow, a pierwszą istotną decyzję ma podjąć już w poniedziałek. Europejska federacja, która wcześniej zapewniała Legię o poparciu jej szybkiej rozprawy w CAS, wycofała się z wcześniejszych deklaracji. W obliczu rażącej niesprawiedliwości klub podjął decyzję o zastosowaniu środka zabezpieczającego – wniosku o wstrzymanie kary do momentu rozwiązania sprawy.

Ostatnie dni przekonują nas o silnym sporze na linii Legia – UEFA. Europejska centrala ostatecznie podtrzymała swoją wcześniejszą decyzję o ukaraniu klubu walkowerem. Z tego powodu „Wojskowi” byli zmuszeni do szukania sprawiedliwości w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie.

Sport/RIRM

drukuj