Liga Europejska. Atletico i Marsylia w finale

Atletico Madryt i Olympique Marsylia zagrają w finale Ligi Europejskiej. Los Colchoneros pokonali w rewanżowym meczu przed własną publicznością Arsenal Londyn (1:0), zaś ekipa z Francji potrzebowała dogrywki, aby wyeliminować na wyjeździe Red Bull Salzburg (1:2).

Atletico Madryt Arsenal Londyn 1:0 (1:0)
Diego Costa 45’

Wynik pierwszego meczu: 1:1
Awans: Atletico Madryt

Po pierwszym starciu na Emirates Stadium bliżej awansu byli podopieczni Diego Simeone. Aby zagrać w finale w Lyonie (16 maja), drużynie ze stolicy Hiszpanii wystarczył bezbramkowy remis. Ostatecznie skończyło się na skromnej wygranej Atletico 1:0, dzięki bramce autorstwa Diego Costy. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem tuż przed przerwą ustalił wynik meczu po tym, gdy otrzymał otwierające podanie od Antoine’a Griezmanna i w sytuacji sam na sam nie dał większych szans Davidowi Ospinie. Tym samym Los Colchoneros po raz trzeci w historii wystąpią w decydującym meczu Ligi Europy.

***

Red Bull Salzburg Olympique Marsylia 2:1 (0:0, 2:0, 2:0) pd.
Amadou Haidara 53’ Bouna Sarr 65’(sam.) – Rolando 116’

Wynik pierwszego meczu: 2:0 dla OM
Awans: Olympique Marsylia

Rywalem Atletico w finale będzie Olympique Marsylia, który potrzebował dogrywki, aby rozprawić się na wyjeździe z austriackim Red Bull Salzburg. Gospodarze pomiędzy 53. a 65. minutą odrobili straty sprzed tygodnia i o wszystkim musiało zadecydować dodatkowe pół godziny. Dodatkowy czas lepiej wykorzystali przyjezdni, zadając w 116. minucie decydujący cios. Po wrzutce z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym rywali zachował się Rolando. Portugalski stoper uderzeniem głową w sam narożnik bramki zapewnił swojemu zespołowi bilety do Lyonu na rozstrzygającą konfrontację z Atletico.