fot. twitter.com/SwansOfficial

Polacy za granicą. Fabiański wybrany piłkarzem sezonu w Swansea!

Kibice Swansea City w internetowym głosowaniu wybrali Łukasza Fabiańskiego najlepszym piłkarzem swojego klubu w kończącym się sezonie 2017-2018.


Choć Swansea w bieżącym sezonie Premier League spisuje się poniżej oczekiwań kibiców i władz klubu, bez wątpienia jednym z nielicznie wyróżniających się piłkarzy zespołu z Liberty Stadium jest Łukasz Fabiański.

Jestem zadowolony i dumny z tej nagrody. To dla mnie wielki zaszczyt, dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. To był dla mnie dobry rok, ale teraz najważniejsze, byśmy go zakończyli udanie dla klubu – powiedział po wręczeniu nagrody reprezentant Polski.

Kadrowicz Adama Nawałki rozegrał w trwającej edycji trzydzieści pięć ligowych meczów i dziewięciokrotnie udało mu się zachować czyste konto. W tym czasie wyciągał pięćdziesiąt dwa razy piłkę z siatki.

Łabędzie cały czas walczą o utrzymanie. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu podopieczni trenera Carlosa Carvalhala plasują się na siedemnastym miejscu, a nad będącym pozycję niżej Southampton FC mają jeden punkt przewagi.

Sport.RIRM

drukuj