Tomaszewski: Ze Szkocją bardziej ofensywnie

Nasi piłkarze są  skazani na zwycięstwo ze Szkocją mówi Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji polski. Mecz eliminacyjny mistrzostw Europy już dziś na Stadionie Narodowym.

Po zwycięstwie nad mistrzami świata –  drużyną Niemiec – o naszych piłkarzach mówi cały świat. Wg eksperta wygrana biało-czerwonych w meczu ze Szkotami zapewni w 90 proc. naszej drużynie paryski finał.

Sprawiliśmy ogromną niespodziankę i oni nie jako w tej chwili nie to, że muszą, ale są skazani na zwycięstwo ze Szkocją. Tyle tylko, że muszą zagrać trochę inaczej. Powiedzmy nie 90 procent w defensywie i tylko 5 czy 10 w ofensywie, ale tutaj już potrzeba poświęcić więcej sił na ofensywę – powiedział wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, Jan Tomaszewski.

Bilans dotychczasowych ośmiu meczów piłkarskich reprezentacji Polski i Szkocji jest bardzo wyrównany. Biało-czerwoni zanotowali trzy zwycięstwa, trzy remisy i doznali dwóch porażek.

Warto przypomnieć, że reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła rywalizację w grupie D od zwycięstwa nad Gibraltarem 7:0.

Początek starcia Polska Szkocja jutro o godz. 20.45.

Sport/RIRM

drukuj