fot. PAP/EPA

FIFA World Cup 2018. Lopetegui zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Hiszpanii!

Prawdziwe trzęsienie ziemi w Hiszpanii. W przededniu startu mundialu z funkcji selekcjonera tamtejszej reprezentacji został zwolniony Julen Lopetegui. Jego miejsce zajął Fernando Hierro, pełniący dotychczas rolę dyrektora sportowego La Furia Roja.


Taka, a nie inna decyzja prezesa tamtejszego związku piłkarskiego Luisa Rubialesa to pokłosie sensacyjnych informacji, jakie obiegły cały piłkarski świat we wtorkowe popołudnie. Real Madryt ogłosił bowiem, że od najbliższego sezonu stery trzynastokrotnych triumfatorów Ligi Mistrzów przejmie Julen Lopetegui, a więc dotychczasowy szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii.

Jak się okazało, rozmowy na linii klub – trener odbywały się już od jakiegoś czasu za plecami szefa hiszpańskiego futbolu, który rozwścieczony całą sytuacją ok. godziny dwunastej zwołał specjalną konferencję prasową. Ogłosił na niej, że Lopetegui został zwolniony z funkcji selekcjonera ekipy La Furia Roja ze skutkiem natychmiastowym.

– Rozmowy odbywały się bez jakiekolwiek wiedzy i zgody federacji. O wszystkim dowiedzieliśmy się pięć minut przed mediami. […] To logiczne, że Real Madryt szukał najlepszego możliwego trenera, ale reprezentacja to drużyna wszystkich Hiszpanów i nie można załatwiać takich spraw w ten sposób. […] Musieliśmy podjąć taką decyzję. To był najlepszy możliwy wybór. Rozmawiałem też o wszystkim z piłkarzami – powiedział Luis Rubiales.

Niedługo później do publicznej wiadomości podano, że reprezentację Hiszpanii – tymczasowo – objął Fernando Hierro. Swój pierwszy mecz na mundialu La Furia Roja rozegra w najbliższy piątek z Portugalią (godz. 20:00). W grupie B mistrzowie świata z 2010 roku zmierzą się również z Iranem i Marokiem.

Sport.RIRM

drukuj