Liga Mistrzów. D. Vlahović z golem w 33. sekundzie! Wygrana Chelsea z Lille

We wtorkowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów Chelsea pokonała w Londynie LOSC Lille (2:0), natomiast Villarreal zremisował z Juventusem Turyn (1:1). Świetny debiut w barwach „Starej Damy” zaliczył Dusan Vlahović. Napastnik zdobył gola już w 33. sekundzie rywalizacji.

Dla Dusana Vlahovicia spotkanie z Villarrealem było debiutem w Lidze Mistrzów. Rozpoczął je perfekcyjnie, zdobywając bramkę już w 33. sekundzie. Danilo po przejęciu piłki skierował ją prosto do Serba. Napastnik uporał się z dwoma obrońcami i precyzyjnym uderzeniem dał Juventusowi prowadzenie. W odpowiedzi Giovani Lo Celso trafił w słupek.

Gospodarze szybko zyskali przewagę i naciskali swoich rywali. Dobrze między słupkami spisywał się Wojciech Szczęsny, który powstrzymywał próby rywali. W 66. minucie musiał jednak skapitulować. Etienne Capoue dostrzegł błąd w ustawieniu włoskich defensorów i zagrał do Daniego Parejo. Ten z bliskiej odległości doprowadził do remisu. Pierwszy mecz między Villarrealem a Juventusem zakończył się 1:1.

***

Z kolei w Londynie broniąca tytułu Chelsea nie miała większych problemów z francuskim Lille. Anglicy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Kaia Havertza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pomocnik skutecznie „główkował”. Przewagę „The Blues” udokumentował jeszcze Christian Pulisic. Po nieco ponad godzinie gry N’Golo Kante wyłożył futbolówkę Amerykaninowi, a ten pewnie pokonał bramkarza, ustalając wynik rywalizacji.