Primera Division. Zwycięstwa Realu i Barcelony, Krychowiak i Sevilla bez punktów

Real Madryt i FC Barcelona nie zwalniają tempa i jak niemal co sezon odjeżdżają reszcie stawki. Królewscy pokonali Las Palmas 3:1, natomiast Katalończycy wygrali z Getafe 2:0. Swój mecz przegrała Sevilla, której barw broni Grzegorz Krychowiak. Andaluzyjczycy ulegli na wyjeździe ekipie Villarreal 1:2.

REAL MADRID VS UD LAS PALMASPodopieczni Rafy Beniteza szybko ustawili sobie spotkanie. Już w 4. minucie Królewskich na prowadzenie wyprowadził Isco. Po kwadransie gry było już 2:0. Kapitalne dośrodkowanie z lewej strony Marcelo wykorzystał Cristiano Ronaldo, który efektownym szczupakiem pokonał golkipera gości. Przyjezdni nie rezygnowali z walki mimo marki rywala i strzelili kontaktowego gola, za sprawą Hernana Santany. Wynik spotkania jeszcze w pierwszej połowie ustalił wychowanek Realu, Jese Rodriguez, pokonując Javiego Varasa strzałem na długi słupek z jedenastu metrów.

Dystansu do lidera nie traci Barcelona. Katalończycy po golach Luisa Suareza i Neymara uporali się z Getafe 2:0. Urugwajczyk z najbliższej odległości po rajdzie w polu karnym pokonał golkipera rywali. Wynik spotkania ustalił reprezentant Brazylii, który po długim przerzucie z prawej strony boiska wpakował piłkę do siatki z pięciu metrów. Po jedenastu rozegranych kolejkach Duma Katalonii ustępuje Królewskim jedynie gorszym bilansem bramkowym.

GETAFE FC VS FC BARCELONAGETAFE FC VS FC BARCELONA

Sobotniego wieczoru najlepiej nie będzie wspominał Grzegorz Krychowiak. Jego drużyna przegrała bowiem na wyjeździe z Villarrealem 1:2. Żółte Łodzie Podwodne spisywały się lepiej i zdołały wypracować sobie przewagę dwóch bramek. Straty zmniejszył jeszcze Fernando Llorente, jednak gości stać było tylko na tyle i musieli pogodzić się z czwartą już w obecnym sezonie porażką. Andaluzyjczycy tym samym spadli w tabeli na 9. pozycję.

Pełne 90 minut w zespole gości rozegrał Grzegorz Krychowiak. Co prawda reprezentant Polski nie wyróżnił się niczym szczególnym, ale był jednym z lepszych graczy w swojej ekipie. 25-letni pomocnik zanotował siedem przechwytów i zaliczył 75-procentową skuteczność podań (najwięcej spośród wszystkich piłkarzy Unai Emery’ego).