Legia Warszawa tworzy Trybunę Weterana

Legia Warszawa w hołdzie za zasługi dla naszej ojczyzny tworzy Trybunę Weterana. W ten sposób żołnierze będą mogli za darmo oglądać każdy mecz klubu.

Jeden z największych klubów w Polsce, jakim jest Legia Warszawa, oddał w sposób symboliczny część bohaterom, którzy tracili swoje zdrowie, a często i życie za ojczyznę. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów i zapalenia znicza przy pomniku upamiętniającym poległych żołnierzy w misjach zagranicznych. Następnie, podczas oficjalnej części w sali Tradycji Centrum Weterana, ogłoszono utworzenie Trybuny Weterana. To miejsce, gdzie od tej pory polscy weterani będą mogli obejrzeć za darmo każdy mecz w specjalnie zarezerwowanym dla nich miejscu.

– Jako Klub mamy korzenie wojskowe. Tradycję wojskową mamy zapisaną w naszym kodzie DNA. To zobowiązanie do tego, żeby przestrzegać pewnych zasad w życiu i mamy tego pełną świadomość. Nie jesteśmy tylko klubem piłkarskim. Jesteśmy wielką organizacją społeczną, która musi wykorzystywać potencjał, który zaszyty jest w nazwie Legia Warszawa – podkreślił Jakub Szumielewicz, wiceprezes Legii Warszawa.

Wiceprezes Legii przypomniał również, że jest to w pewien sposób odwołanie do tradycji klubu.

– Wojsko Polskie jest nam bardzo bliskie, a Weterani są osobami, które wykazały się czymś najwyższym – często utratą zdrowia po to, aby budować bezpieczeństwo naszej ojczyzny. Mając świadomość tego, jak bardzo wysoka jest to cena, chcemy wykonać gest symboliczny w postaci otwarcia Trybuny Weterana – powiedział Jakub Szumielewicz.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej

– Jestem zaszczycony faktem, że mogę być w takim miejscu i oddawać cześć tym, którzy służą ojczyźnie. Często poza granicami kraju służą swoim życiem, swoją krwią, żeby Polska była bezpieczniejsza i silniejsza. Ci żołnierze sławią imię Polski poza granicami kraju i jestem szczególnie wzruszony tym, że mogę uczestniczyć w takiej uroczystości. Ponadto od małego byłem kibicem Legii Warszawa – zaznaczył Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej.

Na koniec nastąpiło symboliczne przekazanie koszulki z setnym numerem i napisem „Weteran”. Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślają, że wojskowa tradycja to zaszczyt, ale i zobowiązani.

TV Trwam News/RIRM

drukuj