Indie: Znaleziono zwłoki 14 osób

Indyjskie służby ratunkowe znalazły dotychczas zwłoki 14 osób, które zginęły po zawaleniu się we wtorek wieczorem starego mostu na zachodzie Indii – poinformowały w piątek lokalne władze. Trwają poszukiwania jeszcze 28 ludzi.

Do płynącej pod mostem rzeki wpadły dwa autobusy i kilka samochodów. Początkowo informowano, że zginęły 22 osoby, jednak później liczbę prawdopodobnych ofiar podniesiono do 42.

Według przedstawicieli władz w autobusach było w sumie 26 pasażerów, a nie 22 jak podawano wcześniej, a pozostałe 16 ofiar to ludzie jadący prywatnymi samochodami, które znajdowały się na moście w chwili katastrofy.

Na miejscu wciąż trwa akcja wydobywania zwłok i wraków pojazdów. Szef rządu stanu Maharasztra, gdzie doszło do wypadku, Devendra Fadnavis oświadczył w czwartek, że wszczęto śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej. Zapowiedział również, że przeprowadzone zostaną kontrole innych starych mostów, a rodziny każdej z ofiar otrzymają odszkodowanie w wysokości 500 tys. rupii (ok. 7,5 tys. dolarów).

Do tragedii doszło na południe od Bombaju, w pobliżu autostrady łączącej to miasto z turystycznym regionem Goa. Na zdjęciach pokazywanych w telewizji widać, że spora część wybudowanego w latach 40. XX wieku mostu została porwana przez silny nurt rzeki Sawitri, która wystąpiła z brzegów z powodu opadów.

W Indiach od czerwca do września trwa pora monsunowa. W tym roku, od jej rozpoczęcia, w kraju zginęło już ponad 200 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl