Burze piaskowe w północnych Indiach

Co najmniej 125 osób zginęło w wyniku burz piaskowych w północnych Indiach. Lokalne władze informują, że liczba ofiar może wzrosnąć. Pogoda w najbliższym czasie nie poprawi się.

Wiatr wiejący z dużą prędkością, któremu towarzyszyły błyskawice spustoszył wiele miejscowości. Żywioł powalił drzewa, uszkodził budynki, a także zerwał linie elektryczne. W niektórych miejscach iskrzące kable wywołały pożary.

Według oficjalnych danych w wyniku burz zginęło co najmniej 125 osób. Dziesiątki zostały ranne. Żywioł zabił też setki zwierząt gospodarskich. Lokalne władze zapowiedziały, że rodziny ofiar otrzymają odszkodowania w wysokości 400 tys. rupii. To równowartość sześciu tysięcy dolarów. Wskutek burz najbardziej ucierpiał dystrykt Agra w stanie Uttar Pradeś, gdzie znajduje się słynne mauzoleum Tadż Mahal.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl