Wiceprezydent Indii z wizytą w Warszawie

Wiceprezydent Indii Mohammad Ansari spotka się dziś w Warszawie z prezydentem RP Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło. W trakcie wizyty w Kancelarii Premiera dojdzie do podpisania umowy o współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Wizyta indyjskiego wiceprezydenta jest doskonałą okazją, żeby porozmawiać o sprawach gospodarczych, które łączą oba kraje – powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

– Obroty gospodarcze tylko w zeszłym roku wzrosły o ok. 25 procent. W trakcie tego spotkania, tutaj w Kancelarii Premiera, dojdzie do podpisania umowy pomiędzy ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem a jego odpowiednikiem z Indii. Po opuszczeniu Kancelarii Premiera, wiceprezydent Indii uda się również na forum gospodarcze i tam będzie spotykał się z naszymi przedstawicielami z Ministerstwa Rozwoju – poinformował Rafał Bochenek, rzecznik rządu.

Dla Polski Indie są drugim – po Singapurze, a przed Chinami – miejscem lokalizacji inwestycji bezpośrednich w Azji. Według danych, za 10 miesięcy 2016 roku obroty handlowe z Indiami wyniosły łącznie ponad 2 mld 300 tys. dolarów.

RIRM

drukuj