Kościół w Indiach apeluje o pokój

Kościół w Indiach apeluje o pokojowe zażegnanie konfliktu z Pakistanem. Muzułmański kraj znalazł się w trudnej sytuacji po tym, jak premier Indii Narendra Modi podjął decyzję, aby nie uczestniczyć w spotkaniu Południowoazjatyckiego Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej (SAARC) w Islamabadzie.

Z udziału w wydarzeniu wycofały się także Bangladesz, Bhutan i Afganistan.

Powodem ostatnich napięć są ataki kaszmirskich separatystów na indyjskie garnizony. Miało to miejsce w połowie września. Od tamtego czasu Narendra Modi zarzuca Pakistanowi wspieranie terroryzmu.

W tym kontekście Kościół Indii wystosował specjalny apel o pokój. Ks. abp Kuriakose Bharanikulangara, ordynariusz diecezji Faridabad, wezwał zarówno władze, jak i najradykalniejsze z miejscowych ugrupowań do „wyzbycia się żądzy odwetu”. Wszelkie akcje odwetowe mogą bowiem doprowadzić do „wojny o katastrofalnych dla Indii konsekwencjach”.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl