fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Transfery. Jakub Rzeźniczak nowym nabytkiem mistrza Azerbejdżanu

Jakub Rzeźniczak, po dwunastu sezonach spędzonych w Legii Warszawa, został nowym piłkarzem Karabachu Agdam. Z mistrzem Azerbejdżanu podpisał dwuletni kontrakt.


Rzeźniczak jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii Legii. Od 2004 roku rozegrał dla zespołu z Łazienkowskiej trzysta siedemdziesiąt sześć spotkań, co daje mu czwarte miejsce na klubowej liście wszech czasów. W tym czasie sięgnął z Wojskowymi po dwanaście trofeów – pięć mistrzostw, sześć Pucharów i jeden Superpuchar Polski. Na listę strzelców wpisywał się piętnastokrotnie.

– Przyszedłem jako 17-letni chłopak, odchodzę jako 30-letni facet, mąż, zawodnik, który rozegrał wiele meczów z Legią i wygrał wszystko, co było do wygrania. Ciężko określić, jakie uczucia mną teraz targają – powiedział Rzeźniczak w materiale wideo zamieszczonym na oficjalnej klubowej stronie Legii.

Nowy klub dziewięciokrotnego reprezentanta Polski to aktualny mistrz Azerbejdżanu, w barwach którego na co dzień występuje znany z gry w Jagiellonii Białystok – Dani Quintana. Karabach Agdam 11 lipca rozpocznie bój o Ligę Mistrzów. W drugiej rundzie eliminacji tych prestiżowych rozgrywek zmierzy się z gruzińską SK Samtredią.

Sport.RIRM

drukuj