Wimbledon. Horror w pierwszym i dominacja w drugim secie – „Isia” gra dalej!

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Krakowianka w dwóch setach pokonała Serbkę Jelenę Janković 7:6(3), 6:0.


Dla reprezentantki Polski jest to już dwunasty turniej na kortach Wimbledonu. Do tej pory jej najlepszym wynikiem był awans do finału imprezy w 2012 roku, kiedy to nie poradziła sobie z Sereną Williams. Pierwszą przeszkodą rozstawionej z „dziewiątką” krakowianki na drodze do powtórzenia tamtego sukcesu była Jelena Janković (67. WTA).

Obie zawodniczki przez długi czas utrzymywały własne podanie, nie pozwalając odskoczyć rywalce (4:4). Dopiero w dziewiątym gemie doszło do pierwszego przełamania, które odwróciło tendencję. Kończącym returnem swojego break pointa wykorzystała Serbka (4:5), ale Polka nie pozostała jej dłużna i szybko zniwelowała przewagę, wykorzystując nietrafiony wyrzucający bekhend Janković (5:5).

Zawodniczka z Bałkanów postawiła „Isię” pod ścianą, gdy ostrym zagraniem wymusiła na niej błąd i uzyskała przełamanie na 5:6. Radwańska doprowadziła do remisu krosowym forhendem, a w tie-breaku kilka prostych błędów Serbki sprawiło, że całą partię wygrała krakowianka (7:6).

Janković osłabła fizycznie po wyczerpującej walce w pierwszej odsłonie i już na początku drugiej, grając pod siatką, popełniła błąd, który kosztował ją przegranie podania (1:0). Kolejny własny serwis oddała przez podwójny błąd (3:0), a przy stanie 4:0 popełniła kolejne dwie takie pomyłki. „Isia” bez problemu poradziła sobie ze słabiej grającą Serbką i drugiego seta wygrała bez utraty choćby jednego gema (6:0).

W drugiej rundzie Radwańska zmierzy się z Amerykanką Christiną McHale, która pokonała dziś Brytyjkę Katie Boulter 6:3, 5:7, 6:3.

***

Wimbledon (Wielka Brytania), kort trawiasty, I runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 9) – Jelena Janković (Serbia) 7:6(3), 6:0

Sport.RIRM

drukuj