ATP Vienna. Hubert Hurkacz przegrał z Andym Murrayem w 1. rundzie

Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie turnieju halowego ATP w Wiedniu. Polski tenisista przegrał w poniedziałek ze słynnym Brytyjczykiem Andym Murrayem 4:6, 7:6 (8-6), 3:6.

34-letni Andy Murray jest byłym liderem światowego rankingu i trzykrotnym zwycięzcą turniejów wielkoszlemowych. W ostatnich latach prześladowały go jednak problemy zdrowotne i obecnie sklasyfikowany jest na 156. miejscu.

W Wiedniu Brytyjczyk gra dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez organizatorów. Hubert Hurkacz natomiast rozstawiony był z numerem piątym.

Polak z Murrayem mierzył się już po raz trzeci w tym roku. W Cincinnati i Metz górą był wrocławianin, ale tym razem nie sprostał on utytułowanemu rywalowi.

W pierwszym secie kluczowy okazał się dziewiąty gem, w którym Murray przełamał 24-latka. W drugiej partii obaj dobrze serwowali i do jej rozstrzygnięcia potrzebny był „tie-break”. Hurkacz obronił w nim piłkę meczową, a następnie wyrównał stan rywalizacji.

Polak zaczął świetnie decydującego seta, bo od przełamania rywala. Kilka minut później był już jednak remis. Murray ponownie wygrał gema przy podaniu rywala, gdy wyszedł na prowadzenie 4:2. Później błędów przy serwisie nie popełnił i cieszył się ze zwycięstwa.

***

ATP Vienna (Austria), 1. runda gry pojedynczej mężczyzn:
Andy Murray (Wielka Brytania, 156) – Hubert Hurkacz (Polska, 10) 6:4, 6:7 (6-8), 6:3