fot. PAP/PA

Piłka nożna. Wniosek Matty’ego Casha o uznanie polskiego obywatelstwa zatwierdzony przez polskie władze

Prezes PZPN, Cezary Kulesza, poinformował, że wojewoda mazowiecki podpisał akt uznania polskiego obywatelstwa dla piłkarza Aston Villi Matty’ego Casha. Oznacza to, że 24-letni obrońca już w przyszłym miesiącu będzie mógł otrzymać powołanie do reprezentacji Polski.


W przypadku gracza Aston Villi procedura wydania polskiego paszportu nabrała tempa dzięki zaangażowaniu prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, który rozmawiał w tej sprawie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Dziś w Pałacu Prezydenckim wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł, podpisał wniosek piłkarza o potwierdzenie polskiego obywatelstwa. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda. W przypadku Casha nie zachodziła konieczność wnioskowania o nadanie obywatelstwa, ponieważ jego babcia, Janina Kalisiewicz, była Polką. To spowodowało również przyspieszenie procedur formalnych.

Potwierdzenie polskiego obywatelstwa gracza Aston Villi oznacza, że selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa będzie mógł wysłać powołanie dla 24-letniego obrońcy już na listopadowe mecze kadry narodowej z Andorą i Węgrami.

O decyzji wojewody mazowieckiego poinformował na Twitterze również Andrzej Duda.

Z kolei Matty Cash podziękował wszystkim zaangażowanym za pomoc w uzyskaniu polskiego paszportu.

https://twitter.com/mattycash622/status/1452983456447832064

https://twitter.com/mattycash622/status/1452991080740315136

Sport.RIRM

 

drukuj