fot. Materiały prasowe/Legia Warszawa

Transfery. Wielki hit stał się faktem! Artur Boruc piłkarzem Legii Warszawa

To prawdziwa bomba transferowa. Artur Boruc został nowym-starym zawodnikiem Legii Warszawa. Były reprezentant Polski związał się z mistrzem kraju rocznym kontraktem.


Powrót Artura Boruca do ekipy ze stolicy Polski po piętnastu latach to bez wątpienia największe transferowe wydarzenie trwającego „okienka” w PKO Ekstraklasie. Legia pozyskała 40-letniego bramkarza za darmo, ponieważ jego poprzedni klub – Bournemouth – nie przedłużył z nim wygasającej z końcem lipca umowy.

„Czy podpisałbym się pod zdaniem: „Artur Boruc nigdy z Legii nie odszedł, po prostu pracował w innych klubach?”. Myślę, że tak, to bardzo ciekawe zdanie. Wiadomo, że moje serce zostało tutaj. Było kilka okazji, ale nigdy do tego nie doszło. Bardzo się cieszę, że wróciłem i sprawy transferowe tak szybko się potoczyły” – powiedział zawodnik chwilę po parafowaniu umowy.

Artur Boruc związał się z mistrzem kraju kontraktem ważnym do czerwca 2021 roku. W nowym-starym klubie będzie występował z bluzą z numerem „jeden”. Swoje pierwsze oficjalne spotkanie dla „Wojskowych” prawdopodobnie rozegra już 9 czerwca. Wówczas Legia zmierzy się z Cracovią w starciu o Superpuchar Polski.

„Podpisanie kontraktu z Arturem Borucem to wzmocnienie klubu na każdej możliwej płaszczyźnie. Liczymy, że jego umiejętności, doświadczenie w kadrze, na turniejach i praca w klubach z najsilniejszych europejskich lig będą bardzo pomocne, zwłaszcza w kontekście naszego kolejnego celu, jakim są europejskie puchary” – dodał Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii.

Przypomnijmy, że Artur Boruc był już piłkarzem Legii w latach 1999-2005. W tym czasie zanotował dla zespołu z Łazienkowskiej 88 meczów we wszystkich rozgrywkach i strzelił nawet jednego gola. 65-krotny reprezentant Polski następnie kontynuował karierę za granicą – w Celticu (2005-2010), Fiorentinie (2010-2012), Southampton (2012-2014) oraz Bournemouth (2014-2020).

Sport.RIRM

drukuj