fot. PAP/Darek Delmanowicz

Ekstraklasa. Stal Mielec zwolniła Dariusza Marca, ma już jego następcę

Tego mało kto się spodziewał. Stal Mielec oficjalnie poinformowała o rozstaniu z Dariuszem Marcem – trenerem, który zapewnił klubowi powrót do ligowej elity po 24 latach przerwy. Jego następcą został Dariusz Skrzypczak.


Skąd taka decyzja włodarzy klubu z Podkarpacia? Beniaminek Ekstraklasy poinformował, że rozstał się z trenerem ze względu na „różnicę oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego”.

Tym samym Dariusz Marzec żegna się ze Stalą po zaledwie dziesięciu miesiącach pracy. 50-latek przejął zespół z Mielca we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas dwukrotny mistrz Polski plasował się na trzeciej pozycji w tabeli, a zakończył sezon jako zwycięzca I ligi z przewagą dwóch punktów nad kolejnym w stawce Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Popularni „Biało-Niebiescy” powrócili tym samym do Ekstraklasy po dwudziestu czterech latach przerwy. W pierwszej kolejce nowej kampanii zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Płock. Mecz zostanie rozegrany 23 sierpnia.

[AKTUALIZACJA] Poznaliśmy już nazwisko nowego szkoleniowca Stali. Został nim Dariusz Skrzypczak. 52-latek w ostatnim sezonie był asystentem Dariusza Żurawia w Lechu Poznań. Wcześniej – przez wiele lat – pracował jako trener w Szwajcarii, między innymi z młodzieżowymi zespołami FC Aarau i FC Luzern.

Sport.RIRM

drukuj