Ekstraklasa. Piast lepszy w meczu niepokonanych

Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Zagłębie Lubin 2:1 i jest samodzielnym liderem Lotto Ekstraklasy. Losy widowiska rozstrzygnął Tom Hateley – autor zwycięskiego gola.

Dwa mecze i komplet punktów – takim wynikiem przed dzisiejszą rywalizacją mogły pochwalić się zarówno Piast Gliwice, jak i Zagłębie Lubin. To było starcie o fotel lidera Lotto Ekstraklasy.

Goście poważne ostrzeżenie pod adresem konkurentów wysłali już w 2. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego niecelnie główkował Jakub Tosik. Po drugiej stronie boiska coraz śmielej do okazji strzeleckich dochodził Michał Papadopulos. Przez niezdecydowanie zawodnika łatwiejsze zadanie miał Dominik Hładun.

W 23. minucie – choć niewiele na to wskazywało – piłka wylądowała w siatce. Podanie z głębi pola głową przedłużył Papadopulos. Joel Valencia znalazł się sam na sam z bramkarzem i przymierzył na 1:0. Na odpowiedź przyjezdnych nie czekaliśmy długo. W pole karne dośrodkował Bartłomiej Pawłowski. Obrońcy minęli się z futbolówką, Jakub Szmatuła został na linii, a z bliska do bramki trafił Patryk Tuszyński.

Jeszcze przed przerwą kolejne okazje wypracował sobie Piast. Najpierw Dominik Hładun omal nie przegrał przebitki z Papadopulosem. Po chwili golkiper skutecznie interweniował przy uderzeniu Joela Valencii.

W drugiej połowie nie działo się wiele. Losy widowiska odmieniło wejście Toma Hateleya. Angielski zawodnik w jednym ze swoich pierwszych kontaktów z piłką wykorzystał zagranie Valencii i z 16. metrów huknął w kierunku dalszego słupka. Hładun skapitulował po raz drugi.

Zagłębia nie było już stać na kolejny zryw. Co prawda swoją okazję miał Bartłomiej Pawłowski, jednak na wysokości zadania stanął golkiper gospodarzy. Trzy oczka zostają w Gliwicach. Piast objął prowadzenie w tabeli Lotto Ekstraklasy. Kolejnych punktów będzie szukał w domowym pojedynku z Legią.