Primera Division. Łatwe zwycięstwo Katalończyków

Po sensacyjnej porażce sprzed tygodnia z Malagą Duma Katalonii bardzo łatwo pokonała na wyjeździe broniącą się przed spadkiem ekipę Granady 3:1 (1:0). Głównym architektem tego zwycięstwa był chorwacki pomocnik  Ivan Rakitic i Urugwajczyk – Luis Suarez.

Obaj panowie do stolicy Katalonii trafili przed tym sezonem i wydaje się, że coraz lepiej czują się w hiszpańskim klubie. Dzisiaj brali udział we wszystkich bramkowych akcjach swojego zespołu.

Strzelanie rozpoczął Chorwat. W 25. minucie Suarez oddał uderzenie, z którym poradził sobie bramkarz miejscowych – Oier Olazabal. Były bramkarz Barcelony wybił piłkę przed siebie, ale tą fatalnie wyprowadzać próbował Juan Cala. Błąd obrońcy wykorzystał Rakitić, który skierował futbolówkę do pustej bramki. Na tej sytuacji emocję w pierwszej połowie się skończyły.

Druga część meczu zaczęła się bardziej obiecująco. W 48. minucie tym razem podawał Rakitić, a akcję wykończył Urugwajczyk. Kiedy miejscowi szykowali się na najgorsze, świetną indywidualną akcję przeprowadził Alhassane Bangoura. 22-latek z Gwinei, wypożyczony do Granady z Rayo Vallecano, minął na skrzydle jednego z rywali i tak zakręcił w polu karnym Marcem Bartrą, że ten uciekł się do faulu. Problemów z wykorzystaniem jedenastki nie miał Fran Rico, chociaż trzeba przyznać, że Claudio Bravo wyczuł intencję strzelca.

Kontaktowa bramka zdobyta przez gospodarzy źle wpłynęła jedynie na Neymara, który zaraz po niej otrzymał żółtą kartkę, za faul na jednym z przeciwników. Granada nie miała pomysłu jak jeszcze bardziej uprzykrzyć życie, co by nie mówić trochę ospałej tego dnia ekipie trenera Luisa Enrique. To wszystko nie pozostało dla niej bez konsekwencji. W 70. minucie duet Rakitić – Suarez przeprowadził kolejną popisową akcję, po której urugwajski napastnik wystawił piłkę Lionelowi Messiemu. Argentyńczyk praktycznie „na stojąco” zdobył swoją 27. bramkę z tym sezonie La Liga i przypieczętował kolejne zwycięstwo swojej ekipy.