fot. twitter.com/VfL_Wolfsburg

Polacy za granicą. Koniec przygody Błaszczykowskiego z Wolfsburgiem

Jakub Błaszczykowski kończy przygodę z Wolfsburgiem. Rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Od początku sezonu w barwach Wilków rozegrał ledwie 12 minut.


Najpierw – według informacji niemieckich mediów – Jakub Błaszczykowski nie udał się z drużyną na zgrupowanie do Portugalii. Później przyszło oficjalne potwierdzenie, że to koniec przygody polskiego pomocnika z Wolfsburgiem.

„VFL Wolfsburg i Jakub Błaszczykowski rozwiązują umowę za obopólną zgodą. Błaszczykowski już jest w swojej ojczyźnie, aby dołączyć do nowego klubu. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego na przyszłość, Kuba!” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Po 17 kolejkach Wolfsburg plasuje się na piątym miejscu w tabeli Bundesligi. Niewielki w tym jednak udział polskiego pomocnika, którzy od początku sezonu na boisku spędził 12 minut, i to w przegranym 0:2 meczu z Werderem Brema. Słaba pozycja w klubie nie rzutowała na kadrę. Jerzy Brzęczek nie miał problemów, by wysyłać byłego kapitana reprezentacji kolejne powołania.

Niemieckie media łączą Błaszczykowskiego z Wisłą Kraków. Zawieszenie licencji i zamieszanie wokół klubu mogą pomocnikowi wybić ten kierunek z głowy.

Sport.RIRM

drukuj