FIFA World Cup 2018. Tunezja miłym akcentem żegna się z mundialem

Tunezja – choć do przerwy przegrywała z Panamą w potkaniu 3. kolejki fazy grupowej MŚ 0:1 – w drugiej połowie potrafiła się podnieść i zwyciężyła 2:1. To było pożegnanie z mundialem dla obu reprezentacji.

To jedno z tych spotkań, które określa się mianem „meczu o pietruszkę”. Oba zespoły w dwóch pierwszych meczach nie wywalczyły żadnych punktów. Na zakończenie mundialu chciały jednak odkupić wysokie porażki. Tunezja uległa przecież Belgii 2:5. Panama została rozbita przez Anglików 1:6.

Początek spotkania w Sarańsku nie zapowiadał ogromnych emocji. Delikatną przewagę mieli piłkarze z Tunezji, lecz nie potrafili poważnie zagrozić bramce Jaime Penedo. Z kolei Panamczycy grali bardzo chaotycznie. Rzadko przebijali się w pole karne. Tunezja postanowiła skupić się głównie na obronie, przez co została skarcona po pół godzinie gry. W 33. minucie Jose Luiz Rodriguez uderzył z dalszej odległości. Piłka odbiła się od Yassine Meriaha, zmyliła golkipera i wpadła do siatki. Stracony gol rozjuszył Tunezyjczyków, którzy mieli okazję wyrównać w doliczonym czasie gry. Strzał Wabhiego Khazriego z linii bramkowej wybił Roman Torres.

Drugą połowę znacznie ambitniej zaczęli piłkarze z Afryki. W 51. minucie doprowadzili do remisu. Wahbi Khazri znakomicie zagrał piłkę do Fakhreddine Ben Youssefa, a ten z bliskiej odległości pokonał Penedo. Po chwili ten sam zawodnik mógł po raz drugi w tym meczu wpisać się na listę strzelców, lecz przegrał pojedynek sam na sam z panamskim bramkarzem.

Orły Kartaginy z każdą upływającą minutą były bliższe strzelenia kolejnej bramki. Ta szuka udała im się kwadrans później. Oussama Haddadi minął w polu karnym jednego z Panamczyków i podał do niepilnowanego Khazriego, Pomocnik pewnym uderzeniem pozwolił swojej drużynie na objęcie prowadzenia. W końcowych minutach więcej z gry mieli piłkarze Hernana Dario Gomeza, lecz bramek w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy. Ostatecznie zwyciężyła Tunezja 2:1.

Panama to jeden z dwóch zespołów, które na mundialu w Rosji nie wywalczyły nawet punktu. Dla Tunezji kluczowe okazało się minimalnie przegrane starcie z Anglikami. To tamta porażka zaważyła na trzecim, nie drugim, miejscu w grupie.