Ekstraklasa. Jagiellonia skuteczna na inaugurację rundy

Trzy gole i trzy punkty dla Jagiellonii. W pierwszym po przerwie zimowej pojedynku Lotto Ekstraklasy podopieczni Ireneusza Mamrota pokonali w Legnicy Miedź 3:0.

Była 15. minuta widowiska, kiedy goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska obrońcy Miedzi nie zdołali wybić piłki. Z bramki wyszedł jeszcze Anton Kanibołocki. Seria błędów kosztowała miejscowych gola autorstwa Nemanji Mitrovicia.

Chwilę przed przerwą Jaga zadała drugi cios. Futbolówkę na skrzydle przejął Marko Poletanović. Pomocnik wbiegł w pole karne, gdzie został przewrócony. Arbiter wskazał na wapno, a z jedenastu metrów nie pomylił się Guilherme Sitya.

Od 64. minuty gospodarze nie mieli już nadziei. Czerwoną kartkę zobaczył Tomislav Bozić. Kwadrans przed końcem na 3:0 wynik widowiska ustalił Arvydas Novikovas. Błąd popełnił Kornel Osyra. Novikovas otrzymał podanie od Martina Kostala. Przygotował sobie pozycję do oddania strzału, po czym huknął płasko w kierunku bliższego słupka.

Jagiellonia zajmuje trzecie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Do tej pory piłkarze z Białegostoku zebrali 36 oczek. Z dorobkiem 21 punktów na 12. pozycji plasuje się Miedź.