fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Ciało Emiliano Sali wydobyte z wraku samolotu

Niestety, potwierdził się najgorszy scenariusz. To ciało Emiliano Sali znajdowało się we wraku samolotu leżącego na dnie kanału La Manche.


Taką informację podała brytyjska policja w nocy z czwartku na piątek. Piłkarz miał 28 lat.

Ciało przywiezione do Portland Port w czwartek 7 lutego 2019 roku zostało formalnie zidentyfikowane jako należące do zawodowego piłkarza Emiliano Sali. Rodziny pana Sali i pilota Davida Ibbotsona zostały o tym poinformowane i będą znajdować się pod opieką wyszkolonych oficerów ds. rodzinnych. Nasze myśli pozostają z nimi w tym trudnym czasie. Okoliczności tej śmierci wciąż będą badane przez naszą policję – można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez policję w Dorset.

Przypomnijmy – lot miał miejsce 22 stycznia, kiedy Emiliano Sala udawał się z Francji do Walii. Kilka dni wcześniej Argentyńczyk, za 17 milionów euro, trafił z FC Nantes do występującego w Premier League, Cardiff City. 28-letni zawodnik miał rozpocząć treningi z nowym zespołem. Niestety, około godziny 21:30 maszyna zniknęła z radarów.

Samolot, na pokładzie którego przebywał piłkarz wraz z pilotem, został odnaleziony w minioną niedzielę, po prawie dwóch tygodniach poszukiwań. Kolejnego dnia poinformowano, że maszyna o nazwie Piper Malibu znajduje się niemal w jednym kawałku na głębokości 63 metrów na dnie kanału La Manche.

Sport.RIRM

drukuj