El Clasico. Barcelona po 87 latach z lepszym bilansem od Realu

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Real Madryt 1:0 i po 87 latach ma lepszy bilans w El Clasico od swojego rywala. Zwycięskiego gola zdobył Ivan Rakitić. Duma Katalonii pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo Hiszpanii.

Królewscy chcieli się zrehabilitować za kompromitującą porażkę 0:3 w Pucharze Króla.

W pierwszych minutach to Real był bardziej aktywny. Z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Gareth Bale. Później w światło bramki nie trafił Karim Benzema. Bardzo niebezpieczny strzał zza szesnastki oddał Toni Kroos, ale tym razem na posterunku był Marc-Andre ter Stegen.

Była 19. minuta widowiska, kiedy Lionel Messi zagrał dwójkową akcję z Luisem Suarezem. Argentyńczyk wbiegł w pole karne, przerzucił piłkę nad bramkarzem, jednak zabrakło odrobiny precyzji. Kilak chwil później niemal z tego samego miejsca na 1:0 trafił Ivan Rakitić. Chorwat przelobował golkipera Realu. Asysta powędrowała na konto Sergiego Roberto.

W 39. minucie wynik mógł podwyższyć Suarez. Zatrzymał go Thibaut Courtois. Królewscy chcieli odgryźć się zaraz po przerwie. Karim Benzema miał przed sobą tylko bramkarza. Był dwa metry przed bramką, ale nie zdołał trafić w futbolówkę. Gospodarze nie rezygnowali. Junior Vinicius został zatrzymany najpierw przez ter Stegena. Później jego uderzenie zablokował Clement Lenglet.

Do końca spotkania nic się już nie zmieniło. FC Barcelona dowiozła cenną wygraną do ostatniego gwizdka i umocniła się na prowadzeniu w Primera Division. Real jest trzeci.

To 96. wygrana Katalończyków w El Clasico. Po raz pierwszy od 1932 roku Blaugrana ma lepszy bilans w bezpośrednich starciach od Realu Madryt (95 zwycięstw).