fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ekstraklasa. Klafurić pozostanie trenerem Legii Warszawa

To już oficjalna informacja. Władze Legii Warszawa zadecydowały, że trenerem pierwszego zespołu pozostanie Dean Klafurić. Umowa z Chorwatem została przedłużona na okres dwunastu miesięcy.


Przypomnijmy, że Klafurić był jednym z członków sztabu szkoleniowego Romeo Jozaka, którego w połowie kwietnia zwolniono z funkcji szkoleniowca warszawskiej Legii. Swojego rodaka zastąpił właśnie 45-latek, który w wraz z klubem z Łazienkowskiej sięgnął po krajowy dublet – mistrzostwo i Puchar Polski.

To ostatecznie wystarczyło do tego, aby Dariusz Mioduski po raz kolejny obdarzył zaufaniem chorwackiego trenera i przedłużył z nim umowę do końca sezonu 2018-2019.

Dean Klafurić przejął Legię w trudnym momencie i doprowadził nas do zdobycia mistrzostwa i Pucharu Polski. Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu – tłumaczył prezes i właściciel warszawskiego klubu.

Nowym asystentem Klafuricia zostanie Ivan Prelec. 30-letni Chorwat pracował ostatnio jako szkoleniowiec HNK Gorica, z którym awansował do rodzimej ekstraklasy. Wcześniej zajmował się akademią Dinama Zagrzeb.

Sport.RIRM

drukuj