Przed Euro 2016. Biało-czerwoni zagrają towarzysko z Serbią i Finlandią

Wiemy już, z kim piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w najbliższych meczach towarzyskich, poprzedzających Euro 2016. W marcu podopieczni Adama Nawałki zagrają z Serbią oraz Finlandią.


Przypomnijmy, że pierwotnie Polacy mieli skonfrontować swoje siły w marcu z zespołami Irlandii Północnej i Chorwacji. Na tych pierwszych kadra Adama Nawałki trafiła jednak podczas turnieju finałowego Euro 2016, dlatego musiała odwołać spotkanie. Ci drudzy z kolei, a konkretnie działacze chorwackiej drużyny, przedstawili zbyt wygórowane wymagania finansowe. Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) nie chciał przystać na ich warunki, w efekcie czego zrezygnowano z rozegrania meczu.

Ostatecznie jednak udało znaleźć rywali, którzy mają pomóc biało-czerwonym w przygotowaniach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Zamiast Wyspiarzy, 23 marca na Stadionie Miejskim w Poznaniu, przeciwnikiem będą Serbowie – czwarta drużyna eliminacji w grupie I (za Portugalią, Albanią oraz Danią).

Trzy dni później polscy piłkarze zmierza się natomiast na stadionie Wisły w Krakowie z reprezentacją Finlandii. Ekipa ze Skandynawii również nie wywalczyła biletów do Francji, zajmując czwarte miejsce w tabeli grupy F (lepsi okazali się Irlandczycy z Północy, Rumunii i Węgrzy).

***

23.03.2016 (Poznań): Polska – Serbia

26.03.2016 (Kraków): Polska – Finlandia

Sport.RIRM

drukuj