fot. PAP/EPA

Serie A. Zielone światło dla Milika

To już oficjalna wiadomość. Arkadiusz Milik zakończył kilkumiesięczną rehabilitację i dostał zgodę od SSC Napoli na powrót do treningów z resztą zespołu.


Na taką informację z pewnością wyczekiwali polscy kibice, a zwłaszcza Adam Nawałka i jego sztab szkoleniowy. Przypomnijmy, że 23 września 2017 roku Arkadiusz Milik – w końcówce ligowego meczu ze Spal Ferrara (3:2) – zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Dla reprezentanta Polski był to już drugi tak poważny uraz na przestrzeni zaledwie kilkunastu miesięcy.

Tak jak poprzednim razem, tak i teraz rehabilitacja piłkarza Napoli przebiegła wręcz wzorowo. W poniedziałkowe popołudnie dwudziestotrzylatek odbył konsultacje w rzymskiej klinice Villa Stuart u prof. Piera Paolo Marianiego, który potwierdził, że nasz rodak może wznowić treningi. Te na razie zostaną przeprowadzone według indywidualnego programu. Powrót napastnika na boisko wstępnie szacuje się na połowę lutego.

Pozostaje zatem całkiem spora szansa, aby Milik mógł zostać włączony do kadry meczowej już na pierwsze spotkanie 1/16 finału Ligi Europy z niemieckim RB Lipsk.

Sport.RIRM

drukuj