Europejskie puchary. Legia, Jagiellonia oraz Lech poznały swoich pierwszych rywali

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie I i II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Swoich rywali poznały polskie drużyny. Przeciwnikiem Legii Warszawa w kwalifikacjach Champions League będzie fiński IFK Mariehamn. W mniej prestiżowych rozgrywakch natomiast Jagiellonia Białystok zmierzy się z gruzińskim Dinamo Batumi, zaś Lech Poznań podejmie ekipę z Macedonii – FK Pelister. 


Mistrzowie Polski, czyli zespół Legii, rozpoczną rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów od drugiej rundy. Ich rywalem będzie IFK Mariehamn. Jest to mistrz Finlandii z 2016 roku, obecnie zajmujący trzecie miejsce w rozgrywkach swojej ekstraklasy (gra się tam systemem wiosna – jesień). Pierwszy mecz obu zespołów odbędzie się 11 lub 12 lipca, zaś rewanż – tydzień później.

Wicemistrz kraju z Białegostoku rozpocznie grę w eliminacjach Ligi Europy od pierwszej rundy, w której zmierzy się w dwumeczu z Dinamo Batumi. Drużyna ta wywalczyła sobie udział w europejskich pucharach dzięki wygraniu barażu z Dinamo Tbilisi. Największe sukcesy ekipy z Batumi to wicemistrzostwa Gruzji w roku 1998 oraz 2015. Pierwsze spotkanie Jagiellonii z Dinamo odbędzie się 29 czerwca, a rewanż 6 lipca. W przypadku awansu kolejnym rywalem Jagi będzie azerska Gabala FK.

Trzeci przedstawiciel polskiej ligi – Lech Poznań – również zainauguruje zmagania w Lidze Europy w pierwszej rundzie. Kolejorz zmierzy się w niej z FK Pelister. Przeciwnik poznaniaków to zdobywca Pucharu Macedonii. W ligowych rozgrywkach w sezonie 206/2017 zajął czwartą pozycję. Podobnie jak Jagiellonia, pierwszy pojedynek Lech rozegra 29 czerwca, zaś rewanż  – 6 lipca. Jeśli podopieczni Nenada Bjelicy przejdą Pelister, w kolejnym etapie zagrają ze zwycięzcą dwumeczu FK Haugesund (Norwegia) – Coleraine FC (Irlandia Północna).

***

2. runda eliminacyjna Ligi Mistrzów:

IFK Mariehamn (Finlandia) – Legia Warszawa (Polska)

1. runda eliminacyjna Ligi Europy:

Jagiellonia Białystok (Polska) – Dinamo Batumi (Gruzja)
Lech Poznań (Polska) – Pelister Bitola (Macedonia)

2. runda eliminacyjna Ligi Europy:

FK Haugesund (Norwegia)/Coleraine FC (Irlandia Północna) – Lech Poznań (Polska)/Pelister Bitola (Macedonia)
Gabala FK (Azerbejdżan) – Jagiellonia Białystok (Polska)/Dinamo Batumi (Gruzja)

Sport.RIRM 

drukuj