Serie A. Roma ogrywa Fiorentinę

Roma pokonała na wyjeździe Fiorentinę 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gości trafił Radja Nainggolan.

Na stadionie we Florencji spotkały się drużyny ze szczytu tabeli. W 9 minucie goście zmarnowali kapitalną okazję do zdobycia bramki. Ljajic zagrał piłkę do Gervinho, który musiał jedynie dołożyć nogę aby Roma wyszła na prowadzenie, niestety – dla kibiców drużyny ze stolicy Włoch –  fatalnie spudłował. Dziesięć minut później było już 0:1 dla Romy. Ljajić minął kilku graczy Fiorentiny, zagrał do Nainggolana, który dobiegł do piłki przed bramkarzem Violi i wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Pod koniec pierwszej połowy z groźną akcją wyszli gospodarze – Ilicić oddał strzał a piłka odbiła się rykoszetem od Toloia i poszybowała tuż nad bramką. W 71 minucie gospodarze zmarnowali fantastyczną okazję! Po dobrym dośrodkowaniu piłka spadła pod nogi Savica jednak obrońca Fiorentiny fatalnie przestrzelił.

Roma jest wiceliderem Serie A natomiast Fiorentina zajmuje czwartą pozycję.

Fiorentina – Roma 0:1